56 Een toonbank met lessenaar, simplitiekaszalfkas, hangkastje en twee instrumentenkastjes, voorts een metalen vijzel, vijf mortieren, twee blikken trechters, twee blikken maatjes, zes spatels, twee paar koperen schalen, een pillenplank, een lessenaartje, een gewigtkcistje, drie scharen, een inktkoker, een ijze ren vijzel en stamper en blok, twee en negentig poederflesschen, een en twintig flesschen voor olieteiten, zes en dertig stopflesschen, negen groo- tere dito, vier groene waterflesschen, zeven en twin tig zalf en extractpot- ten, een lavement spuit, vijf lancetten, een boor, drie kiezentrekkers en eenige andere chirichurcale instrumenten. Twee beeldjes, vijf stoelen en een fauteuil met matten zittingen, twee ta fels, drie spiegels, een gortlade, een bruin geschilderde bureau, drie pla ten ach ter glas, een aanregtbank, een heugel, een tang, een blaaspijp, een bed, een peluw, twee kussens, een wollen deken, een matten dito, een half gebloemde dito, een persje, een weerglas, een glazen kas, twaalf blaauwe porceleinen borden, achttien blaauwe porseleinen kopjes en schoteltjes, zes dito kommen, een dito suikerpot, twee kleine trekpotjes, twee porse leinen kikkers, een kuip, een waschtobbe, een zoutkist, een vat, een kaas pers, een emmer, een tabakspot, een theekistje, een zwavelstokken koker en zes kleerstokken. Voorts nog een melkkoe, een duif en een hok. De comparanten zijn overeengekomen dat al de voorschreven roerende goede ren, voorloopig ten huize des verkoopers zullen verblijven, doch dat de kooper daarover ten allen tijde zal kunnen beschikken en die alzoo naar zich zal kun nen nemen. En is deze koop en verkoop aangegaan en geschied om en voor eene somme van Drie honderd gulden (f 300,-), welke kooppenningen de Comparant ver kooper erkende van den Comparant kooper te hebben ontvangen, denzelven daarvoor mitsdien bij dezen quiterende en dechargerende, zonder reserve. Waarvan acte Gedaan en verleden in de gemeente Sint Pancras, ten uoonhuize van den Comparant verkooper, in tegenwoordigheid van den Heer Johan Wilhelm Westerman, vendumeester wonende te Alkmaar, en van Cornelis de Wit, schipper wonende te Sint Pan cras, als ten deze verzochte en aan den notaris bekende getuigen. En hebben de Comparanten, de getuigen en de notaris, na gedane voorlezing deze minute onderteekend, op heden den tiende Mei des jaars achttien honderd vier en veertig.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 60