Toen vond hij dat het genoeg was geweest. Bij elke trouw- en begrafenis- dienst moest hij met het koor opdraven en ook moest hij steeds in de zon dagse diensten present zijn Een van de hoogtepunten uit zijn loopbaan was een uitvoering in orgelzaal Booy. Hij haalde toen met zijn koor het bekende KRO-programma "Moeders wil is wet", waarvan Mia Smelt de presentatrice was. Met zijn koor, ondersteund door de familie Overtoom zou hij in de Daal- meer de mis van Gruber uitvoeren Om het geheel een oecumenisch karakter te geven had Jan ook de gerefor meerde predikant (Rietveld) gevraagd en een pater van de 'Open deur' in stelling aan de Laat. (Bé Bruggemeyer). De orkestleden en de KRO-staf werden met de benodigde instrumenten per schuit naar de orgelzaal ver voerd. (Iemand anders voegde hieraan toe dat op die avond ook het Pancras- ser christelijk gemengd zangkoor 'Looft den Heer' daar heeft gezongen.) Burgemeester Bos vroeg hem kassier te worden van de bank in Oudorp. Aanvankelijk was dit een dochteronderneming van een Alkmaarse bank. Maar zulke kleine banken werden verboden, vandaar dat aansluiting was gezocht bij de Boerenleenbanken te Eindhoven. Jan zag er wel iets tegenop. Uiteindelijk werd het: "Ik wil wel, maar dan moet er iemand uit Eindhoven komen om me in te werken." Na ca 8 weken moest Jan op eigen benen staan. Zijn kantoor had hij aan huis, de achterkamer was zijn spreekkamer, de keu ken werd wachtkamer. Het gebeurde dat er klanten tijdens het koken zaten te wachten. Hij werkte zonder telefoon en telmachine Om de Zuideinder klanten te gerieven hield Jan ook spreekuur bij Kaatje Hes (achter Jan Wester aan de Bovenweg) De Pancrasser bank ging toen zitting houden in het café. Toen de Oudorpers een blijvende vestiging wilden bouwen en ze reeds een bouwterrein hadden tegenover de tuin van Van Twisk, dreigden de Pancras- sers Als jullie dat doen, gaan wij daar ook nieuw bouwen. Concurrentie was er 15

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 19