Toen ik van school kwam, zaten ze thuis al op me te wachten, vader Gert kon best een hulpje op de akker gebruiken. Wat moest je toen anders wor den dan bouwer Je kon geen kant heen." Iets ouder geworden probeerde Jan op een Harley Davidson, die hem ca. 1000,- had gekost, letterlijk de wereld in te trekken. Tijdens een van zijn vooroefeningen kwam hij nog niet erg ver. Nog geen honderd meter van huis, om precies te zijn bij Klaas Wognum, die naast de winkel van Klinkhamer woonde, werd hij door een klein fel zwart hondje in zijn been gebeten Bloedend en hevig geschrokken keerde hij terug naar het ouderlijk huis. Zo goed en zo kwaad als het ging, op de motor rijdend Thuis aangekomen kon hij niet tijdig genoeg remmen en vloog hij met de Harley dwars door het kip penhok Jan trouwde met de van de Huygendijk afkomstige Greetje Bloothoofd. Het jonge paar vestigde zich aan de Westerstraat te Oudorp en bakker Verkuil leverde hen daar gaarne hun dagelijks brood. In 1966 overleed Gré. Jan hertrouwde met Anna Stoop, die daarvoor gedurende een jaar of vijf wijkverpleegster was geweest tussen "Buitenland en Luizenknip", anders gezegd die de gehele Langedijk als verzorgingsgebied had gehad. Als zoon van Gert Booy en Grietje Deutekom was Jan begiftigd met muzi kaal gevoel Hij kon wat viool spelen Toen men hem vroeg dirigent te worden van het Oudorpse kerkkoor twijfel de hij: Ik ken geen noot Gregoriaans - en dirigeren is heel wat anders dan wat fiedelen op een viool Hij ging op les bij mijnheer Al in Alkmaar, zelf ook dirigent. Die beloofde aan het bestuur van het kerkkoor dat hij na enige lessen eerlijk zou zeggen of Jan gevoel had voor dirigeren of niet. Na een jaar oordeelde Al: Jij kunt het En daarop kreeg Jan drie koren onder zijn hoede, waaronder een mannen- en een kinderkoor Ruim 14 jaar hanteerde hij met veel plezier de dirigeerstok.. 14

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 18