bleef hij uitoefenen totdat de ruil en herverkaveling in het Geestmerambacht was voltooid, inmiddels zijn bedrijf moderniserend en vergrotend Door de oprukkende verstedelijking werd hij verdreven van zijn landerijen en kocht hij een bedrijf onder Winkel. Graag wilde hij zijn vleugels nog wijder uitslaan, vandaar dat hij verleden jaar naar Canada emigreerde Van hem ontvingen we de volgende adreswijziging: VRONERNES FARM Leuk dat nu ook in Canada de naam Vroone wordt gehoord Aan Jacob en zijn vrouw de taak om allereerst hun kinderen te vertellen wat de naam Vroone allemaal inhoudt, zodat ze nu en later aan elke Yank en Canadees kunnen uitleggen wat de mooie naam van hun kwekerij betekent Onze Nieuwjaarskaart, afgenomen van een door Dirk Duif Szn. vervaar digde dia vond een goed onthaal Gevraagd werd wanneer die was gemaakt Vermoedelijk lag aan de vraag ten grondslag het feit dat op de foto van wo ningbouw bij de Plaatjes e.d. nog niets valt te bekennen. Inderdaad was toen de tuinbouw nog heer en meester in dit gebied Wel liep deze daar op toen op zijn laatste benen, want dit plaatje werd in 1977 geschoten. Jan Booy vertelde "Vader Gert Booy had indertijd een aan de Benedenweg liggende akker, die erg geschikt was om als bouwterrein te gebruiken, gekocht Vermoedelijk werd deze akker, die net ten zuiden van het erf van Tol lag, eerder gebruikt als karrepad om daarlangs afgegraven zand van de Geest naar een in de Veert liggende schuit te brengen. Hierop liet vader een huis met schuur bouwen en helemaal achter op het perceel bij de Veert verrees een turfschuurtje dat ieder jaar, voordat de winter begon, tot de nok toe gevuld werd met turf Jake and Rita Duif Tel 519-291-2001 Fax 519-291-2036 Broilers - Trees - Cash Crop 1010 Tremaine Ave., R.R. 4 Listowel, Ontario N4W3G9 Canada 13

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 17