adressen hadden afgewerkt Maar in die tijd, toen de televisie nog moest worden uitgevonden, hadden we het nog niet zo druk Het gebeurde nog al eens dat ik met Jaap binnenstapte bij een stel mensen, die ik helemaal niet kende Eens gebeurde het dat ik, de kamer rondkijkend dacht Deze lieden zijn met hun tijd beslist niet meegegaan, ze zijn al vrij oud en hebben zo te zien na hun trouwen niets vernieuwd. Ik verwachtte geen grote gift, maar dat viel mee, ze gaven meer dan gemiddeld, Hun naam zei me toen weinig, Leyen. Meer personen droegen dezelfde naam Jaren later realiseerde ik me dat het de ouders van "Tobias" of te wel Dirk Leyen waren geweest, één van de erflaters van het Kossen-Leyen fonds. Een ander bezoek, kenmerkend voor die tijd, was bij Gijs Klijn in de Achter weg. In dit gezin met opgroeiende kinderen was opoe Zeeman (de moeder van mevrouw Klijn) over huis. De Molenhoeve was nog niet gebouwd en in die tijd was een dergelijke situatie nog geen uitzondering. Met respect denk ik terug aan deze oude mevrouw, die ondanks haar leeftijd nog zeer gein- teresseerd was in hetgeen er in het dorp gebeurde. Vlak bij hen woonden Cor Kooy en zijn vrouw Bartje. Daar werd Jaap altijd met open armen ontvangen en ze hadden steeds de meeste schik. Eerst had ik de situatie niet goed door Later bleek me dat wanneer Cor Kooy even achter de koeien vandaan kwam en ons in de kamer gezelschap hield, ik met drie Kooyen in één kooi was opgesloten. Cor Kooy en zijn vrouw waren neef en 164 De trouwkaart van de ouders, die enige verbetering behoefde en hun zoon Dirk op jeugdige leeftijd

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 168