'k Werd binnengelaten en stak mijn verhaal af. "Wat denk je moeder, zullen we er één of twee nemen vroeg Gerbrand Baaf antwoordde: "Nee, Ger, we nemen er tien. Het is voor de school van vader (Haar man, Klaas Duif was bestuurslid van 1898 tot 1942) Er werden bazars georganiseerd Wim Kloosterboer, getrouwd met Corrie Isakson, was een van de grootste animators, bestuursleden als Har Duif, Jaap Olie en Niek Visser droegen hun steentje meer dan bij. Zodra het vrijdagmiddag half vier was, werden de vier achter elkaar liggende schoollokalen, waaruit de school toen bestond, ontruimd. Alle boeken, schriften en wat dies meer zij, gingen in de kast De houten twee - persoons schoolbanken werden in de gang drie hoog opgestapeld. Zo werden in een jaar of tien een stuk of vier - vijf fancy - fairs gehouden, als regel op vrijdag en zaterdagavond ('s Zaterdags laat en 's maandags in alle vroegte werd dan schoongemaakt zodat de kinderen om half negen weer in een schoon lokaal konden plaats nemen). Eenmaal gebeurde het dat we op de vrijdagavond goed hadden gedraaid. De kosten waren er reeds uit en de volgende dag zouden we voor de winst gaan. Zaterdag in de namiddag geraakte een belangrijk bij Oterleek staand trans formatorhuis van de PEN, in brand Alles, wat op elektrisch draaide, viel uit. Het bleef donker tot de volgende morgen zes uur, hetgeen zes jaar later bij de aanmelding van nieuwe leerlingen nog merkbaar was "Maar", zei Wim Kloosterboer, "voor één gat zijn we niet te vangen Over vier weken houden we opnieuw een bazar, weer twee dagen en met nog meer attracties. De mensen moeten zeggen: "daar heb je ze weer Op de bazar was Cor Kooy-brandstoffen een uiterst geschikte figuur om met een kwinkslag de omstanders over te halen een kansje te wagen om een taart, rollade of gebruiksvoorwerp te winnen. Er stond een apparaat waaraan namaak-bommenwerpertjes rondcirkelden. De kunst was om jouw bommetje zo te laten vallen, dat je het hoogste aantal punten had en dus een prijs. Diverse andere spelen en activiteiten waren vertegenwoordigd, zelfs een schiettent Dik Groen kan er van meepraten. Hij was nog maar een knaap van een jaar of dertien - veertien en had op een van de avonden enkele malen met een windbuks op de roos geschoten en het hoogste aantal punten behaald 159

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 163