nadat we hier waren begonnen Verhuizen kost bedstroen rijk waren we bij lange na niet Gelukkig voor ons kwam er een andere oplossing Een andere onderwijzeres vertrok, nl. juffrouw Bood Baafje Bood was niet zo heel lang na de oprichting van de school hier on derwijzeres geworden Juffrouw Verweel, geboren in 1908, had nog bij haar in de klas gezeten Dit was voor mij nog merkbaar: Bertha zag hoog op te gen Baalje en deze laatste behandelde op haar beurt Bertha altijd nog een beetje als een leerling De gezondheid van juffrouw Bood was niet meer zoals deze wel wezen moest Ook lieten haar knieën het afweten, vandaar dat ze een verhoogde lessenaar had gekregen, waarin ze kon blijven zitten tijdens het lesgeven. In 1951 was het zo slecht, dat ze werd afgekeurd Vandaar dat de aankondi ging van mijn ontslag spoedig weer werd ingetrokken Tussen juffrouw Verweel en juffrouw Bood was er meer verschil dan dat in leeftijd Juffrouw Bood deed mijns inziens nogal streng aan, er kon zelden een lachje af. Toen ik hier begon, kreeg ik de 2e en 3e klas, zij had de beide volgende klas sen In haar lokaal heerste steeds een pijnlijke orde. Het werk van de kinde ren zag er zeer verzorgd uit. Iedereen wist: Juffrouw Bood heeft de wind er onder Ze vormde met haar oude moeder een gezinnetje Op haar beurt was juf frouw Bood bang voor d'r oude moeder Wanneer ze eens te laat uit school kwam, kreeg ze de wind van voren Ze had bijna nooit schoolblijvers en wanneer al eens een kind om 4 uur moest blijven, werd dit altijd gauw de vrijheid ingezonden. Juffrouw Verweel vormde met haar oudste broer Jan een gezin Jan hield enkele koeien en was tegelijk schillenboer. Na het overlijden van haar ouders had Bertha de zorg voor Jan, die niet in staat was om zelfstandig te wonen, op zich genomen. 148

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 152