Hoewel niemand hem een zetel toedichtte, kreeg Van Kampen toch zoveel stemmen dat hij in de raad kwam. Enkele jaren later - ik was hier toen reeds tot hoofd benoemd - kreeg ik nog eens met deze Van Kampen te maken Meester Bakker was reeds vertrokken - wij moesten naar de Bovenweg - een onderwijzer zou in ons huis komen Er was reeds iemand benoemd en deze had de benoeming aanvaard: een jonge man van de Zuid - Hollandse eilan den die daar de overstromingen had meegemaakt. Zijn vrouw had zo de schrik van het water te pakken gekregen, dat ze daar beslist vandaan wilde Bij nader inzien vond deze mijnheer St. Pancras toch minder geschikt, hij behoorde bij een nogal 'zware groepering en in het Gooi dacht hij kerkelijk beter op zijn plaats te zijn Dus solliciteerde hij naar een betrekking in Hui zen, werd daar benoemd en stuurde ons een afbericht. Het huis aan de Benedenweg was ten dienste van het onderwijs gevorderd. De eigenaar, onze moeilijkheden vernemend, probeerde daarop 't huis vrij te krijgen, zeggend dat het onderwijs dit niet meer nodig had Van Kampen kwam, in zijn functie van makelaar, me zowel aan huis als tijdens de schooluren manen, om haast te maken met mijn verhuizing. Ik legde beslag op twee huizen en dat was bij de wet verboden, beredeneerde hij. In die tijd was het uiterst moeilijk een ontstane vacature opgevuld te krijgen. De onderwijzerssalarissen waren aan de lage kant. De heropbouw van Ne derland, o.a. de industrie, gesteund door de Marshall-hulp begon zijn vruch ten af te werpen en een baan in het bedrijfsleven werd vaak verkozen boven een onderwijsloopbaan. Eens, er was weer een vacature ontstaan omdat onze meester gekozen had voor een baan als vertegenwoordiger, meldde zich uiteindelijk één sollicitant. 146 Nu is in de politiek alles mogelijk en wanneer een klerk van het Kantonge recht wethouder wordt, dan zal hij, om wat kiezers te vangen, desnoods als lid van zijn partij bedanken. Bij de vorige verkiezing heeft Nierop aangeboden gratis juridische adviezen te geven aan zijn mensen. Hij zal als klerk op het Kantongerecht wel iets geleerd hebben, maar als dokter Destrée vakantie neemt, wordt Klaas Bo- beldijk* nog geen assistent. ji* Dokter Destrée had een grote tuin en was apotheek houdend arts. Buurman Klaas Bobeldijk onderhield de tuin en bracht de medicijnen rond.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 150