de rechtbank in aanraking was gekomen of gaf hij advies welke weg zijns inziens in een bepaalde zaak het beste kon worden gevolgd. Ook was Jan Nierop raadslid en wethouder van de gemeente St Pancras Toen we op een avond gezellig wat dronken, vertelde hij het volgende voor val te hebben meegemaakt bij de overdracht van een nieuwe brandweerauto Tijdens een wat plechtige en tegelijk gezellige vergadering, waarbij alle leden van de raad en die van de brandweer aanwezig waren, kwam er na de koffie ook iets anders op tafel.de brandweer kreeg wel eens wat wanneer ergens een (binnenjbrandje was geblust. Dit als blijk van erkentelijkheid van de be trokkene of diens verzekering.) Aan Jaap de Vries, lid van de blauwe knoop, en bakker Timmer (stoer Calvinist en uit dien hoofde enigszins afkerig van de alcoholica) werd een likeurtje (crème de cacao) aangeboden met de aanbeve ling: "Hier zit praktisch geen alcohol in en dit kunnen jullie rustig nemen". Alles ging goed - er werden na de officiële overdracht geen redevoeringen meer gehouden - alleen het onderling gesprek en gelach werd gehoord Toen rees Timmer overeind en begon een speech te houden over het inspan nende werk van de gemeenteraad, hetgeen o a. had geresulteerd in een er kenning van het goede en dankbare werk der brandlieden. Zij verdienden het om over prima materiaal te kunnen beschikken Op die dag was dus een be langrijke stap in de goede richting gezet. Hij besloot zijn verhaal met: "Ik hoop tenslotte, dat het met de nieuwe brandweerauto net zo zal gaan als met een oude vrijster: altijd bereid maar nooit in gebruik Eens - in de verkiezingstijd - kwam Jan Nierop ontzettend boos bij ons bin nen stuiven. Jan Kloosterboer in de volksmond de barre' genaamd, had een verkie zingspamflet geschreven ten gunste van zijn vriend Jan van Kampen In deze circulaire werden de andere deelnemende partijen op ietwat humoris tische wijze onderuit gehaald Buurman Nierop, rood van boosheid, brieste: "Lees eens wat hij over ons schreef En we lazen: Kiest Jan Nierop en Piet Bakker (Lijst 3) Ook deze twee passen eigenlijk niet bij elkaar. Jan was veel zwaarder socia list als Jaap de Vries, maar op de vergadering voor de candidaatstelling heeft hij verklaard, dat hij geen lid meer is van de Partij van de Arbeid. 145

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 149