land van die gekke namen had Ze had gehoord dat iemand de naam 'Vogeltje' droeg. Dat vond ze toch zo raar. Stel je voor dat een moeder haar kind roept met: "Vogeltje, Vogeltje, Vogeltje't Is toch geen gehoor." Ten noorden van Mölls woonde in een boerderij (deze is later verbrand) het gezin van Rein en Ma Leyen Ma was een dochter van Cor Groen uit de Kerkelaan, die jarenlang school- schoonmaker is geweest Cor, een erg gemoedelijke oude baas, deed dit naast zijn werk als arbeider bij zijn schoonzoon Rein. Zijn vrouw, in mijn ogen een heel moederlijk type, hielp mee bij het school-schoonmaakwerk Ik heb wel eens medelijden gehad met deze oude baas Als ik 's morgens nog lekker op één oor lag, moest hij de barre winterkou in, glibberend over de gladde Bovenweg om de kachels aan te steken en er zo voor zorgend dat de schoollokalen tijdig op temperatuur waren Toen de dokter Cor vanwege gezondheidsproblemen het roken had verbo den, hing er vaak in de schoolkelder een rooklucht van shagtabak Als bollenkweker ging Rein iedere maandag naar de beurs in Haarlem. Wan neer hij s middags om een uur of vijf uit de bus stapte, gebeurde het wel dat hij vervolgens kaarsrecht door het Koornstralaantje, op noch omziend, huiswaarts liep. Wanneer hij iemand van zijn kinderen tegenkwam en deze hem begroette met een "Dag Pa leek hij dit niet te horen We plachten dan tegen elkaar te zeggen: "Buurman heeft zichzelf, na goede zaken te heb ben gedaan, weer eens getrakteerd." Toen Reins plannen om naar Canada te emigreren vaste vorm aannamen, vroeg hij mij hem de eerste beginselen van de Engelse taal bij te brengen. Ik wierp tegen, dat Engels niet bepaald mijn favoriet was en wel een betere lesgever voor hem wist. "Niks daarvan", was zijn bescheid, "Jij komt voort aan elke vrijdagavond bij ons en je neemt je vrouw mee. Dat mens kun je niet alleen thuis laten zitten en het is nog gezellig ook." Het was gezellig Er kwam een Engels leerboek op tafel en daaruit werden lessen behandeld en het was de bedoeling dat de 'studenten' dit boek op door-de-weekse-dagen eens ter hand zouden nemen en proberen er iets van te onthouden, maar voor dit laatste hadden ze het veel te druk. Ik was dan ook bang dat ze niet veel baat zouden hebben bij deze Engelse lessen 143

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 147