St. Pancras (evenals toen op veel meer plaatsen het geval was) nog enkele kinderen in klas 7 en 8 aanwezig zijn en dat dit misschien een aparte V.G.L O - groep kan worden met een eigen onderwijzer, maar dat zie ik niet zo zitten. Vandaar mijn angst dat ik over een jaar ontslagen word vanwege de daling van het aantal leerlingen. Dit maakt dat ik grote moeite heb jullie benoeming te accepteren Enkele dagen later werd ons telefonisch verteld dat bij hoge uitzondering het bestuur op initiatief van het hoofd 's zondags bijeen was geweest om dit pro bleem te bespreken en dat het mij garandeerde, dat mocht er iemand af moe ten vloeien het bestuur mij daarvoor niet zou aanwijzen. Gezien de aantrek kingskracht die St Pancras op ons uitoefende en het koude Groningen, dat niet opschoot, besloten we om naar St. Pancras te gaan. Dus trouwden we. Op dinsdag 28 februari 1950. Hoewel mijn vader vond dat ik 's morgens nog wel voor de klas kon (hij zelf deed dit ook) meende ik dat een bezoek aan de kapper voorrang moest heb ben. 's Avonds, het was inmiddels al 1 maart, arriveerden we hier Een paar uur later stond ik voor mijn nieuwe klas en werd plechtig geïnstal leerd door mijnheer Bakker en voorzitter Aart Schuur. Toen beiden de klas hadden verlaten, vertrouwde Bertie Leyen (een dochter van Piet en Bets Leyen - van der Molen) me toe: "Mijnheer, die ene mijnheer is mijn opa Dat was toen namelijk nog gewoon, opa's vormden het schoolbestuur. En kele van mijn eerste leerlingen waren Ans (Vos)- Kok, Marry (Boon)- Kooy, Klaas Klijn en Arie Rustenburg.) Die eerste dag hadden we 's middags 'bruineaardappels op tafel Jeltje was het koken niet gewoon, thuis deed moeder het. Daar kwam bij dat hier op gas werd gekookt en in Friesland deed men dit op een petroleum. We keken vreemd op toen enkele dagen later het gas zomaar ophield Van de buren hoorden we, dat we via een gleufje één of enkele dubbeltjes in de gas meter moesten stoppen en dan konden we weer een tijdje vooruit. Onze pas betrokken woning was de zuidkant van het dubbele woonhuis Be- nedenweg 174-176 Het was eigendom van een in Amsterdam woonachtige 140

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 144