4 sept. In de krant stond een "INGEZONDEN". De schrijver had gehoord dat in de Langedijk veel schade ontstond door een rupsenplaag. Hij wist een probaat middel tegen ongedierte, dat hij zelf reeds 25 jaar met succes toe paste Het gewasbeschermings- of bestrijdingsmiddel was als volgt: Vul een gieter met water en voeg er een halve liter petroleum bij Besproei hiermee de bo venkant van de koolplanten, liefst als de planten nat zijn Het middel doodt de rupsen op de bladeren en de op de grond levende maden Zuivere petrole um gebruikte hij met succes om muizen, ratten en mollen te bestrijden. 127 14 September. Sint Pancras. Op de groentemarkt alhier wordt tegenwoor dig weinig meer aangevoerd. Hoofdzakelijk komen nog slabonen op de marktwaarvoor f 0,30 per 1000 stuks wordt besteed. De teelt van slaboo- nen is hier de laatste jaren zeer toegenomen op de akkers, die reeds vroege aardappelen hebben opgeleverd. De handel in roode kool blijft nog zeer levendig. De bouwers kunnen kooien, die nog lang niet volwassen zijn, als le soort kool leveren, zoodat een praam waarin anders 1000 worden geladen, nu wel 1200 a 1400 worden geborgen. Voor roode kool wordt f5.- per 112 stuks betaald, voor gele kool f 6.-, voor witte kool f7.- per 112 stuks. 21 September. St Pankras. Met den a.s. wnterdienst der H.IJ.S.M.') zullen bij de halte bij deze gemeente dagelijks pl.m. 10 treinen stoppen tot het op nemen en uitlaten van reizigers. Tot heden kon dit 4 malen daags geschie den. 1H.IJ.S.M. Hollandse IJzeren Spoorweg Maatschappij 21 October St. Pankras. De heer D. van der Sluis, onderwijzer aan de openbare school in deze gemeente is als zoodanig benoemd te Almeloo. PRIJZEN VAN BOUWLAND Onlangs werd te Broek op Langendijk bouwland verkocht voor den enormen prijs van bij de 5000 gulden per H A. en in de vorige week is te St Pankras op "de Geesteen akker ruim 2/3 H A. groot, verkocht voor ruim 3000 gulden. 21 oktober vermeldde de krant ook een noodkreet om erbarming en hulp. De schrijver vertelde dat op de uitgestrekte heidevelden op de grens van Friesland en Drente honderden mensen verkommerden.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 131