126 Er was een groot aantal deelnemers voor 't ringsteken. Het ging er vroolijk langs. Dat ook hierbij menig vaderlandsch lied werd aangeheven, spreekt wel van zelf. Dit gedeelte van het programma was om 6 uur afgewerkt en alweder in de beste orde. Daar om 7 uur zoowel door particulieren als door de feestcommissie een begin zou worden gemaakt met het illumineeren, trok menigeen na een toe spraak door den Burgemeester huiswaarts, om later naar het brandpunt van de vroolijkheid terug te keeren, dat is onder den grooten kastanjeboom, waar van half acht tot half negen het fanfarecorps, dat voor deze gelegen heid een rijk programma van vaderlandsche liederen had, eene uitvoering gaf. En hiermede was het officieele gedeelte van het feest in de beste orde afgeloopen. En evenzeer kan dit worden gezegd worden van het volgende gedeelte van den avond. Dat het kroningsfeest van den I-en September 1898 nog jarenlang in aan gename herinnering zal blijven, lijdt geen twijfel. Aan alle kinderen is als eene herinnering een portret van de Koningin uitgereikt. de school was de Openbare school op het Kerkplein. De bijzondere school was nog niet geopend 2) op het erf van den heer Oud - Oud was toen de eigenaar van het café dat stond op de plek waar nu café-restaurant Spoorzicht is. 3) weiland van mej.de wed. Keizer: zie advertentie op bladzijde 123. De foto op de vorige bladzijde heeft iemand eens aan onze vereniging uitgeleend of ge schonken en ontvingen we via de familie van wijlen de heer Henk Beens. Gezien het randschrift "Ter herinnering aan het kroningsjaar" veronderstellen we dat de foto in 1898 werd gemaakt In de staande mijnheer herkennen we de hoofdonderwijzer G. Kempers. Vermoedelijk is dus een stel leerlingen van de openbare school afgebeeld De christelijke school ging ca 4 weken na de kroningsfeesten, op 1 oktober 1898 van start) De andere volwassen personen zijn waarschijnlijk leerkrachten van de toenmalige openba re school geweest en indien dit juist is worden hun namen beslist vermeld in de berichten die de Alkmaarsche Courant in 1898 over deze school bracht.

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 130