6 april St.Pankras. Alhier is opgericht eene plaatselijke vereeniging tot hulpbetoon bij ziekenverpleeging met 41 leden. Aan een voorloopig bestuur bestaande uit de heer en L.van der Vijzel, S.Duif K. Visser en G.Kempers is het ontwerpen van een reglement voor deeze vereeniging opgedragen. 10 april. Tram plannen Alkmaar - Langedijk De plannen voor en begrotingen van een ontworpen tramlijn tussen Alkmaar en Oudkarspel, station te Alkmaar met een wachtkamer voor 120 personen, stal voor 10 paarden (paardetram), lagen ter inzage. De kosten werden be groot op 125.000,- en hiervan was 73 .000 - reeds gedekt door geplaatste aandelen. Er was een paardenwisselplaats gedacht bij café Greeuw, de Mira- kelenbrug moest verbreed en van een langere oprit worden voorzien 17 april St. Pankras. RA TTENVERDELGING. Aan de rattenverdelging in den polder Geestmer-ambacht zullen ook de bouwers in deze gemeente gaan meedoen. Onderling brengen zij een fondsje van f 200,— bijeen, terwijl gemeente- en polderbestuur elk f 60,- subsidie toezegden Iedere aangesloten bouwer krijgt 10 ets. premie voor elke ge vangen rat. Als op deze manier ruim 3000 ratten zijn onschadelijk gemaakt zullen de bouwers opnieuw bijeen komen om te bepalen hoe verder te handelen. Langedijk. De handel in kool is zoo goed als afgeloopen. Wel zijn er nog enkele partijtjes roode en veldgele kool in voorraad, maar markt is er niet meer. Het spreekt vanzelf dat deze laatste partijtjes duur betaald worden. De hoogste prijs werd tot op heden voor roode kool besteed, nl. f 20,-per 100 stuks. Handel in uien is er weinig. De prijs is langzaam stijgende en loopt van f 4,25 tot f 4,50 per mud. Bieten zijn zeer laag in prijs 4,- a f 7,- per 1000. De voorraad is niet groot, de kwaliteit goed. 13 mei De bouwkundige A. Vis te Oudkarspel zal op vrijdagavond 27 mei 1898 om 6 uur 's avonds namens de principaal J. Veenis te Broek in koffiehuis Greeuw te St. Pancras aanbesteden het maken van drie woningen, aldaar. Bestek en tekeningen liggen in bovengenoemd koffiehuis ter inzage. 115

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 119