Jaarverslag van de Ver. "Oud Sint - Pancras" 1997 In het jaar 1997 is 'Oud Sint - Pancras' vooral verder gegaan met een aantal activiteiten die in 1996 begonnen waren Vooral onze bezwaren tegen de door het college van burgemeester en wet houders van Langedijk met steun van de meerderheid van de gemeenteraad besloten verbreding van de Dijkstalweg en aanleg van fietspad daarlangs hebben veel aandacht gekregen Het bestuur wil met nadruk verklaren dat het aanspannen van een beroepsprocedure slechts bij hoge uitzondering moet gebeuren In dit geval leek het er lang op, dat de meerderheid van de raad net zo dacht over de Dijkstal als wij. ("Weg en /of fietspad: prima zolang de oor spronkelijke vorm niet wordt aangetast"). Pas op het allerlaatste moment ging één van de politieke partijen om, waardoor er een meerderheid ont stond, die naast een vrij brede weg ook een vrij breed fietspad wilde, waar door de oorspronkelijke vorm van de Dijkstal wel werd aangetast Toen konden wij niets anders doen dan in beroep gaan en omdat op dat moment beroep bij de gemeente en de provincie niet meer mogelijk bleek te zijn moesten we het hogerop zoeken We wachten nu op de uiteindelijke beslissing van de Raad van State Nog steeds heeft de gemeente Langedijk geen beslissing genomen over het subsidiëren van het herstel van de grafstenen van de heren J ten Hoeve en P Nobel. We blijven de zaak goed volgen, vooral omdat onze sponsors toch wel wat ongeduld krijgen. De ledenvergadering 1997 werd besloten met een interessante lezing van de oud-Pancrasser J. Ory, die tegenwoordig antikwaar in Alkmaar is. Het ver haal ging over de Belgische generaal Dumonceau die tijdens de Engels-Rus sische aanval in onze regio het bevel voerde over een legereenheid. Het was een verrassend stuk geschiedenis uit onze omgeving Vaste activiteiten zijn natuurlijk "De Klin" en onze Nieuwjaarskaart. Het was niet toevallig dat deze kaart een gezicht op de Dijkstal laat zien "De Klin" gaat er steeds professioneler uitzien. Ik mag dat zeggen omdat ik zelf niet tot de redactie van "De Klin" behoor Het nieuwe nummer is al weer 6

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 10