Niet lang daarna begonnen de twee oudste zonen gezamenlijk één bedrijf. Aanvankelijk woonden en werkten ze veel in Den Helder. Daar bouwden ze o m enkele scholen. Rond 1960 vestigden ze zich aan de Stuimellaan te St.Pancras. Bij gebrek aan opvolgers is dit bedrijf beëindigd toen 'de gebroeders' op hun lauweren gingen rusten. Klaas' zoon Bram ging eerder in de machinale houtbouw en heeft een zaak in Castricum Dochter Hetty drijft met haar echtgenoot een camping in Fran krijk. Bij de opbouw hiervan heeft Klaas zich nog terdege verdienstelijk gemaakt. Niet iedere zoon van Bram bleef trouw aan de bouw. Haike koos iets anders. Eén van de jongeren, Henk, bleef nog een tijd bij zijn vader werken. In 1958 begon hij als zelfstandig timmerman-aannemer en zette in feite daar mee het aannemersbedrijf van zijn vader voort.. Aanvankelijk gebruikte hij de schuur achter het huis van zijn vader, (later werden daar invalidenwagens gemaakt). Een jaartje later kocht hij de vetboet in de Vinkenlaan. Een aantal tussenmu ren werden gesloopt en al bouwend en verbouwend had hij tenslotte een werkplaats die qua oppervlakte tweemaal zo groot was als de vetboet. Het eerste huis dat hij bouwde was voor Anton Wolzak. Het stond vlak naast zijn toenmalige werkplaats. Ook bouwde hij in 1958 voor het bestuur van de christelijke school een één- klassige kleuterschool aan de Benedenweg. Enkele jaren later bouwde hij er een tweede lokaal aan. De gemeente St. Pancras vond deze school bijzonder goed, vandaar het raadsbesluit dat Henk ten behoeve van het openbaar kleuteronderwijs een zelfde school moest bouwen. (de school aan de Benedenweg staat er nog, maar wordt tegenwoordig ge bruikt voor fysiotherapie en als schoonheidssalon, de openbare kleuterschool werd onlangs gesloopt). In 1962 kocht Henk een terrein aan de Benedenweg en bouwde daarop een woning met een werkplaats. 105

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 109