Het ging zo. Op een avond stond hij bij een bushalte te wachten, turend naar de contouren van het grote Amsterdam. Nog iemand wilde met dezelfde bus mee en om de tijd iets te bekorten knoopten de mannen een gesprek aan De vreemdeling vertelde Bram dat hij in Amsterdam een goed lopende zaak in rookartikelen had Maar nu, hij had dit reeds jarenlang gedaan en inmiddels een kapitaaltje er aan overgehouden, liet hij zijn gedachten wel eens gaan en kwam dan in de regel tot de conclusie: Je moet zo langzamerhand het wat kalmer aan gaan doen en je geld voor je laten werken. Bram zei, dat hij misschien iets wist. Binnenkort zou er in het dorp, waar hij woonde, een belangrijke verkoping plaats vinden. "Er komen o m. diverse perceeltjes grond onder de hamer en hierop zou nieuwbouw kunnen plaats vinden (De te verkopen percelen waren eigendom geweest van Piet Goot jes). 's Zondags daarop belde deze Amsterdammer, die De Vries heette met een kennis, bij Bram aan. Bram vertelde onmiddellijk dat hij op zondag geen zaken deed en dat ge beurde dan ook niet. Wel werd afgesproken dat wanneer De Vries op de komende veiling bouwgrond zou gaan kopen, Bram wel genegen was daarop voor hem woningen te bouwen. Op de veiling kocht De Vries o m. de woning Bovenweg 44-46 met de erbij behorende grond.(F de Koning -Jan van Graft). Hierop bouwde hij de hui zen, die nu bewoond worden door W. de Geus en Van der Vlis. Ook aan de Benedenweg werd iets gekocht en daarop bouwde Bram een viertal woningen (Benedenweg 172-174-176 en 173). Meteen na de oorlog had Bram veel werk in de Wieringermeer, die in het laatst van de oorlog door de Duitsers onder water was gezet en toen pas weer droog was gepompt Zo kort na de oorlog was hout nog een schaars artikel. Voor de wederop bouw in de Wieringermeer kwam wel wat beschikbaar, maar Bram bouwde in dezelfde tijd ook een woning voor zijn zoon Rens aan de Achterweg (nu Destreelaan) Voor dit huis werd veel materiaal gebruikt dat afkomstig was van drijfhout dat her en der in de drooggevallen Wieringermeer was blijven liggen. 104

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 108