oorlog was uitgebroken en de daarmee gepaard gaande mobilisatie riep ook Bram onder de wapenen. In 1917 mocht hij de dienst verlaten en begon hij als zelfstandig timmerman aannemer, reeds enkele kleine kinderen rijk zijnde Eén van zijn klanten was Piet Gootjes, een rijke boer, die 7 boerderijen bezat. Van hem kreeg Bram diverse opdrachten, zoals de bouw van koolschuren Aanvankelijk woonden ze in een door Bram zelf gebouwde woning aan het Vennetje (nu Jan de Ruyter). Toen Bram dit goed kon verkopen, verhuisden ze naar de Achtergeest Ook dit werd met winst verkocht en nu sloeg Bram zijn tenten op aan de Twuyverweg (eerst ten oosten van de Mirakelenbrug, het huis van Breed, later aan de overkant, in de oosthelft van de dubbele wo ning) Als timmerman woonde hij graag aan het water, het timmerhout werd aanvankelijk nog grotendeels per schip aangevoerd. Omdat de wegen beter en de vrachtauto's talrijker werden kon Brams vol gende station aan de Bovenweg zijn, vlak naast het doktershuis Daar had hij een akker gekocht van Bram Wagenaar, de schoonvader van Frans Spaan Hierop bouwde hij naast een woning ook een schuur (1924). Iets later bouwde Bram aan dit huis 'een puist'. De tweede vrouw van Brams schoonvader, Rinze van der Werflf was weduwe geworden en kwam uitein delijk bij Bram in huis Brams jongens sliepen verspreid over de grote zolder, de 3 meiden hadden samen twee 2-persoonsledikanten te hunner beschikking Dat betekende dat Opie met één van hen het bed moest delen. Geen ideale toestand Bram liet deze dan ook niet lang duren, maar zocht een oplossing in een aanbouwkamertje voor de oudere vrouw. Toen ze ziekelijk werd, was ze bij mevrouw Smit, die gediplomeerd verpleegster was, in goede handen. De medische kennis was haar al meer van pas gekomen, op het Vennetje, toen daar met t b c. werd gekampt en ook ging ze van tijd tot tijd uit bake ren. In 1936 ontstond daar brand Op een zondagmiddag De oorzaak: met vuur spelende kinderen of.een smeulende sigarenpeuk 9 Want, naast het tim merden had Bram van Verweel ook het sigarenroken geleerd. Verweel was namelijk een hartstochtelijk roker en had altijd een grote doos sigaren klaar staan en daaruit mocht vrij worden gerookt Ook Bram kon worden uitgete kend met een peuk sigaar in de mond 100

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 104