daarom enorme klompen nodig had "Als er weer een schuit te water werd gelaten, had hij een lange stok met een haak er aan om de vaart van de boten, zo nodig wat af te remmen Hij hield ze tegen tot halfweg de Kerkesloot en kreeg vanwege zijn geweldige klompen geen natte voeten." Deze werf heeft geen lang leven geleid Ca tien jaar later, in 1925 werd het perceel verkocht aan Jaap Tol en zijn zonen. Zij bouwden er in 1932 een druivenserre op. Renze was tweemaal getrouwd Uit zijn eerste huwelijk werden o.a een Grietje en Hinke geboren. Hinke trouwde met Bram Smit Grietje leed aan t b c. en kwam daarom bij Bram Smit, die toen aan het Ven netje woonde, kuren in een tentje. Ze werd verzorgd door haar zuster, die voor haar huwelijk werkte als baakster en verpleegster. Bij zijn tweede vrouw, die eerst zijn huishoudster was, kreeg Renze twee zonen Lammert en Pieter Lammert woonde aanvankelijk in het Noordeinde. (in het huis waar nu Ger- brand Groen in woont) Hij was tuinder, maar omdat dit weinig opleverde, werd huis en bedrijf van de hand gedaan en verhuisde hij naar Den Helder, waar hij werk vond op een scheepswerf Pieter liet eerst een huis bouwen in de Van der Vijzellaan. Later werd dit bewoond door Alie Wagenaar en Trix Ploeger. Pieter was toen verhuisd naar de Kerkelaan. Nadat zijn oudere kinderen Klaas en Pieter waren geëmigreerd naar Amerika volgde Pieter dit voorbeeld en vertrok met zijn vrouw en beide jongste kin deren Anneke en Harry (=Haike) eveneens naar het land van Uncle Sam. Zijn oudste zoon Rinze kwam tijdens de 2e wereldoorlog om in Duitsland Hiervan bestaat het volgende afschrift: 98

De Klin - Sint Pancras | 1998 | | pagina 102