Naast de Instuif kwamen er toen ook diverse andere gebruikers van het Dorps huis: verenigingen vergaderden er, de damclub had er zijn wekelijkse oe fenavonden, er werd een sjoelclub opgericht, de Instuif gaf de stoot tot de op richting van het Dorpstoneel, particulieren hielden er hun recepties. En voor grotere bijeenkomsten, zoals bijv. een afscheidsreceptie van de gemeentesecre taris W Jonker of een uitvoering van muziekvereniging Irene of de toneelvere niging, werd gebruik gemaakt van de aangrenzende turnzaal. Dit laatste was een bewerkelijk gebeuren: in verband met het gebruik als gym nastieklokaal door de scholen op de door-de-weekse-dagen en door de gym nastiekvereniging S.S.S. en enkele sportverenigingen op de avonden, moest de vloer worden beschermd indien de zaal voor andere activiteiten werd gebruikt. Dus werd de gehele vloer dan zorgvuldig van een beschermend tapijt voorzien en tevens werd er voor een toneeluitvoering een geheel andere verlichting aan gebracht Toen dorpshuis De Geist in 1978 werd geopend, had de gemeente hiervoor geen beheerder. De Instuif heeft dit toen ca. 114 jaar vrijwillig gedaan, waarbij Annie Broersen een leidende rol speelde. Toen de conciërge van de turnzaal zijn betrekking opzegde vanwege het bereiken van de a.o.w.-leeftijd, werd Han Broersen door de gemeente benoemd tot conciërge van de turnzaal voor 20 uur per week en kwam hij ook voor 20 uur in dienst van het Stichtingsbestuur van het dorpshuis. Toen de activiteiten zich steeds meer uitbreidden, het gebouw stond goed bekend en er werd veel gebruik van gemaakt de zaak marcheerde goed, werd bovendien Annie voor 14 uur per week in dienst genomen. 95 Annie en Han Broersen voor 'De Geist

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 99