70 Gewaarschuwd als men was, dat het ijs van een landijsbaan gauw was vernield, als men er te vroeg opging, werd het ijs eerst altijd grondig gekeurd voordat de schaatsliefhebbers werden toegelaten. Vaak was het moeilijk om de popelende jeugd (en ouderen) te weerhouden om de baan te vroeg te betreden. Klaas Bobeldijk moest zowel het ijs keuren als er op toezien dat men niet te vroeg op de ijsvloer ging. Iemand had gezien dat er 'veel volk' voor de baan stond, maar dat Klaas eerst rustig zijn keuringswerk verrichtte en dat geen mens een voet op het ijs zette. De man uitte daarover zijn verwondering en vroeg Klaas hoe hij dit klaarspeelde. "Ik had ze onder hypnose!" antwoordde deze. Zuster Noppen was ook een liefhebster van schaatsen. Maarerg vast op de been was ze niet. Tijdens de verplichte figuren placht ze zich daarom stevig vast te klampen aan haar begeleider. Daarom gebeurde het wel, wanneer enkele heren, nadat ze met deze of gene een aantal baantjes hadden geschaatst, wel eens even wilden uitpuffen en bij die gelegenheid tegelijk de laatste nieuwtjes uitwisselden - en dat plotseling iemand van het gezelschap uitriep: "Jongens, daar komt zuster Noppen en hij daarmee wreed een einde maakte aan het gezellig samenzijn, want dan stoven de mannen alle kanten uit. Op een gegeven moment verhuisde de ijsbaan van de eerste plek aan de Achterweg naar een andere plaats aan de Achterweg Er waren nl enige problemen ontstaan: De heer Kerkmeer had zijn woning met het daarbij behorende bedrijf overge daan aan de heer Gijs Klijn. In 1946 was besloten om op zondag geen wedstrijden te organiseren en ook de baan niet officieel open te stellen, maar schaatsliefhebbers mochten op die dag ongehinderd hun gang gaan. Na verloop van tijd vonden steeds meer leden dat de baan 's zondags wel open moest, zij wilden dan ook bij muziek schaatsen en ergerden zich er tevens aan dat op zondag niet-leden ongehinderd van de ijsbaan gebruik konden maken. van de pomp. Toen ik dat tenslotte voor elkaar had, startte ik de pomp en die liep als een zonnetje, totdat.... hij plotseling stopte. "O, ja ging door me heen, "die rotlap Wat ik nog meer zei en dacht zal ik maar niet herhalenMaar een eresaluut aan hen, die me toen hebben geholpen. Anderhalve dag zijn we bezig geweest. Piet Borsten verzorgde het technisch gedeelte. Pas hersteld van de griep bij een temperatuur van een graad of tien onder nul, gepaard gaande met een halve storm 1 Maar we kregen de zaak weer draaiende.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 74