Uit binnen- en buitenland kwamen de excursies naar de Achtergeest, bijna iedere dag was er wel bezoek. Ook landbouwscholen maakten veel gebruik van deze praktijkgelegenheid. Bert Haanstra heeft zelfs een film gemaakt van de proefboerderij Een gedeelte uit een krantenbericht illustreert het bovenstaande: In het bericht wordt verder verteld dat dit weidesysteem maakt dat al het rundvee (jong en oud) tegelijk kan weiden op een vrij klein gedeelte weiland. Daar dan een dag of vijf op blijft en dan naar een ander stukje weiland wordt gebracht. Het rundvee wordt gevolgd door schapen, die het grasland mooi kaal grazen en dat van dit systeem de resultaten bezien kunnen worden: mooie gelijke percelen, welig grasgroen, weinig onkruiden, nergens smelen(?) of dor gras, fijn hooi, enz. en het bericht besluit met de energieke, vooruitstrevende, jonge boer alle lof toe te zwaaien Ongeveer 25 jaar heeft Jacob Blom hier zijn bedrijf gehad. In 1958 verkocht hij dit aan de heer Schouten C. MIDDELBURG, (nu Destréelaan 157) Cor Middelburg had aan de Achterweg een kippenfarm. Langs de hokken lagen spoorrails Deze werden gebruikt om de dieren van voedsel te voorzien Toen het kippenbedrijf minder werd, begon hij met boekbinden Ook werd door hem een papierhandel opgezet Aanvankelijk was het zgn witlofpapier een veel verkocht artikel. Zijn in 't Harde wonende zoon Bob, die ruim 35 jaar geleden St Pancras verliet en vervolgens ca. 30 jaar woonde en werkte bij automatiseringsbedrijven in Duitsland en Utrecht en nu op de Veluwe van zijn rust geniet, schreef o m 56 In den namiddag bracht de autobus de cursisten naar het moderne weidebedrijf "ACH TERG EEST" te Sint-Pancras, waar het gezelschap vriendelijk door den eigenaar, de heer Blom, werd ontvangen, terwijl een oogenblik later Ir. Lienesch Rijkslandbouwconsulent zich bij het gezelschap voegde om den jongelui de noodige explicatie te geven. Op dit mooie proefbedrijf wordt de nieuwe landbouweconomie toegepast in dier voege, dat veel gebruik wordt gemaakt van relatief goedkoope stikstof meststoffen, waardoor meer en beter hooi en kuilgras wordt gewonnen, terwijl des winters zoo goed als geen kracht\>oeder wordt gevoederd. Omdat krachtvoedering in verhouding veel te duur is. Op het bedrijf van den heer Blom wordt tot 13 liter melkgift geen krachtvoer aan het vee verstrekt.

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 60