49 Garage ADRIAAN SWINKELS, Destréelaan 163 Net als zijn grootvader werd ook Adriaan in zijn geboorteplaats Hensbroek meestal Janus genoemd. Opa was daar vroeger schoenmaker en was niet alleen bekend door zijn prima hak- zool- en naaiwerk maar ook vanwege zijn leefwijze, hij was een echte dorpsfiguur Vader Swinkels begon eveneens in het dienstverlenend bedrijf, hij ging werken als slagersknecht. Zijn baas kocht voor het bedrijf slachtvee op de veemarkt en ging zich daarbij wel eens te buiten aan het nuttigen van meer alcoholica dan goed voor hem was. Pa Swinkels, toen nog verloofd, kreeg daarom van zijn aanstaande schoonouders te horen dat zij niet wilden dat het hem net als zijn baas zou vergaan en ze daarom ervoor zorgden dat hij een 'bouwerijtje' kon beginnen. Zodra Janus als 13-jarige knaap de schoolbanken had verlaten, moest hij van 's morgens zes tot 's avonds zes mee met zijn vader naar de her en der verspreid liggende akkers. Na verloop van enkele jaren begon het zware akkerwerk Janus danig te vervelen en verhuurde hij zich als vrachtwagenchauffeur. Hij werkte bij verschillende expediteurs en in het begin van de vijftiger jaren kwam hij in dienst van de fa. Gijs Schot Een neef van hem, die in een noodwoning achter 'kleine' Jan Verduin woonde, verhuisde in die periode naar Amsterdam. Wetend dat Janus in St Pancras een meisje had gevonden en wel wilde trouwen, lichtte hij hem in en zei: "Als je dit wat lijkt, moetje als de weerga vragen of jij er in mag." Dat was tegen geen dovemansoren gezegd. Janus zocht kleine Jan Verduin op en kreeg van hem te horen: "Prima, jij mag er in." Enkele dagen later dacht Janus: "Zou hij tegen iedereen zeggen, die hem komt vragen of hij er wonen mag dat het wel goed is Ik wilde dat ik het zwart op wit had." Vandaar dat hij opnieuw naar de huisbaas stapte Deze bromde: "Ik heb je toch gezegd datje er in kunt..." Maar. van burgemeester Landman kreeg Janus te horen: "Dat feest gaat niet door Toen Janus dit laatste aan Verduin vertelde, was diens reactie: "Van wie is dat woninkje, van hem of van mij Zes weken later woonden ze er in, met een woonvergunning

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 53