Ook vertelde ze dat haar kleindochter een 'high-school' bezocht en voor haar eindexamen een scriptie moest maken over de Tweede Wereldoorlog. Vanzelfsprekend wordt deze periode ook door de Amerikaanse geschiedenisboe ken behandeld Veel aandacht wordt geschonken aan die zaken waarbij Canada en de USA rechtstreeks waren betrokken Dit aspect interesseerde haar wel, maar ook vroeg ze zich af: "De mensen in Europa, hoe beleefden die de oorlog, wat maakten zij mee en hoe ondergingen zij dat En daarover vermelden de Amerikaanse boeken weinig of niets. Vandaar dat ze met de vraag kwam: "Oma, U woonde daar toen, U hebt het meegemaakt, wilt U Uw ervaringen eens op papier zetten Aaf groef in haar herinneringen, maakte een serie aantekeningen en toen ze daar volop mee bezig was, ontving ze Klin nr. 10 met "St. Pancras 1940 - 1945" en ging het helemaal van een leien dakje Het onderdeel 'Hoe men in een klein Nederlands dorpje de oorlog beleefde groeide uit tot een fors onderdeel van de scriptie. Alie Kloosterboer-KIijn schreef ons n.a.v. Klin nr 11: ""Even nog een kleine aanvulling voor de winkel van R.L. LOKHORST: Deze werd in 1955 niet verkocht aan S.J. Staadegaard maar aan de heer Theo de Boer. Zijn zoon Jan heeft nog bij mij in de klas gezeten. Het boekhouden van De Boer was niet zo'n succes. Ik herinner mij verhalen van wachtende klanten in de tuin. Een leeftijdgenoot van haar, Mary ten Wolde-Duif reageerde uit Engeland met: "By de wayhet boekje is ontstekend sfc Van Jan Kooy, Ruckle Place 27, Doonside 2676 Australia, kregen we meer dere reacties, sommige n.a.v. een vraag van onze kant, andere spontaan. Hier volgen enkele: 12

De Klin - Sint Pancras | 1997 | | pagina 16