Naar het zich laat aanzien zal de opleveringsdatum, die op of omstreeks 15 mei is gesteld, met gemak worden gehaald. Vanaf september j.1. kunnen we voor onze bestuurs- en werkgroepvergaderingen terecht in de kantine van de IJsclub, waarbij de heer Siem Wognum voortreffelijk als kantinebaas fungeert. Gememoreerd moet worden dat onze werkgroep VRONOLOGIE, die steeds naarstig de Pancrasser bodera onderzoekt op sporen uit het verleden, de aandacht van de R.O.B. vestigde op een gedeelte van het oude kerkhof aan de Bovenweg, waarop deze dienst de voortuin van de familie Ruys onderste boven keerde. De dienst deed de toezegging na een grondig onderzoek van de gedane vondsten, ons hierover meer te vertellen. Een andere stichting waarmee we geconfronteerd werden is de STICHTING REGIONALE GESCHIEDBEOEFENING IN NOORD-HOLLAND Deze stichting werd door het Provinciaal Bestuur in staat gesteld een deskundig consulent geschied beoefening in dienst te hebben, in de persoon van drs. K.W.J.M. Bossaers. Het doel van de Stichting is ondersteuning van de plaatselijke geschiedbeoefening o.m. door advisering en het organiseren van cursussen. We besloten het jaar 1991 met het sturen van een gekopieerde oude foto van de ButterhuizenDit onderwerp kozen we omdat daar binnenkort de laatste boerderij gesloopt gaat worden. Gezien de reacties die we hierop mochten ontvangen, was de keus een goede en graag besluit ik dan ook dit verslag met een woord van dank aan de heer N.F. Spaan, van wie we het origineel mochten lenen. maart 1992. A.Brandsma. - 6 - Foto van Bovenweg 20 uit 1920. Achter dit pand vond de werkgroep Vronologie bewoningssporen afkomstig uit de tijd, waarin onze jaartelling begint. Voor de woning burgemeester JKoornenburg en een politie-agent, in de deuropening o.m. zijn in 1992 overleden vrouw.

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 8