Alkmaer en Adriaen Jansz van der Niienburch. Leenmannen in de graeflicheyt van Hollandt, doen kondt eenen yegelijcken, hoe dat op huyden, datum hieronder gescreven, voor ons gecomparert en gecomen zijn d' eersame persoonen, als eerst Claes Siimonsz. out ontrent veertich Jaren; Willem Dircx. out ontrent seven- en-dartich jaeren; Dieloff Jansz. out ontrent ses-en- twintich jaeren; alle jegenwoirdige Schepenen van Outdorp. Jacob Claesz. out ontrent 66 jaeren, oudt scepen, Willem Jansz. out ses-en-vijftig jaeren, waerscap; Pouwels Pieter Yffsz. out twee-en-t-seventich jaeren; en Aeriaen Siimonsz. out 32 jaeren; buyerluyden en rijcdom van den voirsz(egde) dorpe van Outdorp: Cornelis Jacobsz Moevert, schout van Sinte Pancras. out ontrent 65 jaeren; Jan Claesz. out ontrent vier en vijftich jaeren; Jan CornDortgesout ontrent veertich jaeren; Garbrant Jansz. out ontrent 35 jaeren; Jacob Dirckszout ontrent vier-en-veertich jaeren; Maerten Ysbrantszout ontrent dertich jaeren; als Scepenen van Sinte Pancras: Pieter Heertgis. out ontrent seven-en- vijftich jaeren; Pieter Jan Jellisz. out ontrent vijftich jaeren; Jan Gerritsz. out ontrent veertich jaeren; wesende van den rijckdom van Sinte Pancras voirszegd) Gervt Elis. out ontrent 61 jaeren; Thomas Siimonsz. out ontrent 64 jaeren; Corenelis Jansz Stock, out ontrent 44 jaeren; Jan Pietersz. out ontrent vijftich jaeren; Thonis Jansz. out ontrent 36 jaeren; Cornelis Joosten. out ontrent 31 jaeren; Harck Cornelisz. out ontrent 29 jaeren; alle scepenen van den dorpe Noort Scerwoude: Jan Gavisz.out ontrent 56 jaeren; Harick Pouwelsz. out ontrent zes-en-dertich jaeren, t'samen buyerluyden en rijcdom van den voirsz(egde) dorpe. Heyndrick Thaemsz. out ontrent vijftich jaeren; Cornelis Siimonszout ontrent 48 jaeren; Jan Joosten. out ontrent 32 jaeren; Heyndrick Jan Hevnisz. out ontrent 35 jaeren; Garbrant Gerritsz. out ontrent 40 jaeren; Wouter Pietersz, out ontrent 42 jaeren; alle scepenen van den dorpte van Zuvdt-Scerwoude - 82 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 84