P.C. te Sint-Pancras die veroordeeld werd tot 3.= of 3 dagen P.M., K.d.G., G.B., J.S., W.B. en J.B., allen te Sint- Pancras en A.K., en G.K., te Koedijk werden 'wegens het zich na de gezette tijd in eene herberg bevinden' ieder tot 0.50 of 1 dag hechtenis veroordeeld. Heel bont maakten het J.H.Pzn, J.v.d.Wzn., J.R. Azn. C.R. Jzn., en D.G. Czn., allen te Sint-Pancras. Wegens STRAATSCHENDERIJ kreeg elk van hen 15.= boete of 3 dagen hechtenis. N.K.P. te Heiloo zocht kievitseieren, zonder daarvoor vergunning te hebben en kreeg hiervoor 0.50 of 1 dag. J.S. te Oudorp liet een paard lopen, anders dan midden op de weg. Ook dit werd beboet met 0.50 of 1 dag. DE SCHOOL In Koedijk werd een schoolhoofd gevraagd, want meester Otter had een benoeming naar Arasterdam aangenomen. Maar liefs 94 sollicitanten dienden zich aan, waarvan verschillenden ook zelf de moeite en kosten namen om zich persoonlijk bij de Koedijkers te presenteren, hopende zo de raadsleden voor zich in te nemen. Er werden 7 kandidaten uitgeselecteerd. Ieder van hen kreeg op zijn school bezoek van de Koedijker raadsleden, die tenslotte P.Hibraa uit Leyden de meest geschikte persoon vonden voor de Koedijker jeugd. In Alkmaar broedde men op plannen om een AMBACHTSSCHOOL te stichten. De Alkmaarse raad zegde een jaarlijkse subsidie van 2.500.= toe; ook de Provincie bleef niet achter. Aan omringende gemeenten werd gevraagd dit streven financieel te steunen. Koedijk was de eerste, die over de brug kwam, zij het bescheiden, nlmet 5.=. 'De leerlingen der jongste vier klassen van de school te SINT-PANCRAS hebben zich den 8 September uitstekend vermaakt in den speeltuin te Alkmaar. Jammer dat toen de terugreis moest worden aanvaard een hevige stortbui zich - 63 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 65