de 135 kiezers. Daarentegen liet Oudorp grotendeels verstek gaan, daar stemden 12 van de 73 stem gerechtigden. In mei zorgde burgemeester HLammerschaag van Koedijk voor de nodige opwinding. Zijne Edelachtbare vroeg vrij plotseling zijn ontslag en gaf hiervoor als reden op: "Wanneer het gaat om het belang van de gemeente word ik steeds door de andere raadsleden gedwarsboomd" Naar zijn mening legde de gemeente Koedijk onjuiste belastingaanslagen op aan de ingezetenen. Het door de gemeente benodigde geld moest worden opgebracht door de burgers, die daartoe in staat werden geacht. Volgens Lammerschaag was de toegepaste sleutel onjuist, waardoor de ene burger ten koste van de andere werd bevoordeeld. Hierin wilde hij verandering brengen. Toen hij dit door een 'ingezonden' in de courant wereld kundig maakte, werd hij prompt langs dezelfde weg geantwoord door de andere raadsleden. Zij vertelden: "Zonder dat ons enige tijd werd gegund, moesten we een regeling die men elders de burgemeester aanpraatte, aanvaarden. Wij wilden eerst zowel de oude als de nieuwe regeling eens grondig met elkaar vergelijken. Sinds mensenheugenis hebben we de oude verordening. Nog nooit heeft iemand zich beklaagd over zijn belasting aanslag. Zoiets zet je toch niet zomaar aan de kant, dan moet je eerst toch wel heel zeker weten dat de nieuwe regeling voordelen biedt, die de oude niet heeft". De in de vacature Lammerschaag benoemde burgemeester W.kooiman, afkomstig uit Zuid-Scharwoude, mocht het verder uitzoeken. DE RECHTBANK Dronkenschap werd in de meeste gevallen bestraft met 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Voor hardnekkigen werd een strengere straf nodig geoordeeld, zoals voor: - 62 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 64