De krant van 2 oktober bevatte dit bericht uit Koedijk: 'Wij verdeelen hier het land in 'groen' (wei-) en zwart' (bouwland)In den zomer zou een oningewijde over deze verdeeling verbaasd staan, want dan is alles groen, tenzij men de talrijke akkers met Utrechtse kool onder de kleur 'paars' zou willen rangschikken. 't Is ons hier wel eens groen en paars voor de oogen. Maar nu zien wij elke dag dat het weer steeds 'zwarter' om ons heen wordt. Waar graan stond, nu verdorde stoppels; in plaats van boonen dorre hoopen; de uien gaan van de hand of worden tezamen gebracht in hoapers strooienhuisjes)het aardappelrooien houdt zelfs een paar twaalfjarige knapen uit school; menig koolveld gelijkt op een slachtveld, slechts hier en daar een levend exemplaar en weinig akkers met suikerbieten (deze cultuur beviel niet) staan op hun dood te wachten'. In de volgende courant werd over 2 oktober verteld: 'Den 2 hebben zes uren achtereen onweersbuien om ons heen zich laten hooren en zien. Gelukkig brachten ze geen andere schade dan een overvloed van water, die onzen bouwers natuurlijk zeer te onpas komt'. Verder kwamen in oktober steeds berichten als: 'de laatste dagen veel regen en wind' of 'dit was een soort herinnering aan de zondvloed' En het kon niet uitblijven: Op zondag 25 oktober ging de Kleine Kleimeer onder water, 's Avonds laat kregen de boeren door dat het niet langer verantwoord was om het vee daar te laten en werd dit in allerijl opgehaald. Enkele dagen later stond ook de Grote Kleimeer blank. 1950. KOOL SCHOONMAKEN ACHTER VE HUIZEN, (de fam, Van Baar) Van l.nr. r. Wim van Baar, Marten v.Baar (kind) Cor v.Baar, Jan v.Baar (kind), Jan van Baar (met hoed) en Arie van Baar (Eg- mond) Rechts op de achtergrond twee uienhopen. Hierin werden de uien gedroogd om later te wordengesteerten gesorteerd. Uien steerten de uien van de stengels ontdoen.

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 58