Ons ja moet ja zijn, ons nee nee en alle ingezetenen moeten gelijke regten hebben." Ongeveer twee jaar later ontving de raad van Sint- Pancras een brief van de Commissaris met de vraag: "Hoe zit dat nu eigenlijk, er is bij jullie een raadslid K.Duif, en er is een secretaris K.Duif en vroeger was er een burgemeester K.Duif. Is dat een en dezelfde persoon? Zodra in Haarlem werd vernomen dat dit inderdaad het geval was, dat de vroegere burgemeester-secretaris Klaas Duif was veranderd in raadslid-secretaris K.Duif, wees de commissaris er op dat dit niet mocht, een raadslid mocht niet tegelijk secretaris wezen. Vandaar dat Duif op 28 augustus bedankte als raadslid en aanbleef als secretaris. Moest men in Sint-Pancras wennen aan de gewijzigde wetgeving van na 1848, het lijk er op of 'Den Haag' ook worstelde met de kinderziekten hiervan. Vond men in 1852 dat twee kleine gemeenten best samen konden doen met één burgemeester, enkele jaren later begon men hierop terug te komen. Want: Al in 1856 kreeg Noord-Scharwoude weer een eigen burgemeester. (K. Muntjewef bleef burgemeester van Zuid- Scharwoude In 1859 kregen de Niedorpen ieder weer een burgemeester en Oudorp kreeg er één in de persoon van de heer W.Bos. Hier bleef Klaas Duif nog een aantal jaren secretaris. Daarna bedankte hij ook als zodanig, en liet hij zich in september 1861 weer kiezen als lid van de raad. Vermoedelijk deed hij dit op aanraden van burgemeester J. de Boer. Deze laatste berichtte Zijne Majesteit dat hij het volgende verzoek had: a. Ontslag als burgemeester van Sint-Pancras b. Herbenoeming als burgemeester van Broek op Lange- di jk Bij Koninklijk Besluit van 30 november 1861 willigde de Koning dit verzoek in. Tevens werd toen de heer Klaas Duif benoemd tot burgemeester van Sint-Pancras, dit ingaande 1 januari 1862. Helaas was het tweede burgemeesterschap van Klas Duif van korte duur; op 30 september 1863 overleed hij, 54 jaar oud. - 4P -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 50