Dat was dus 't begin. In de week seivens ware we veul thuis of der stinge héle koppels jongens op de streit en wat de ien niet wist, wist de aar maar 't was zelden wat goeds. Sexuele voorlichting was er niet boi en dat most je den ok allegaar hore van are jongens.... Der moste den ok veul jongens te vroeg trouwe met alle beroerdeghoid voor hullie zelf en de ouwelui. Der was meistal wel altoid werk as je van skoöl kwam al was de verdienste veulal niet meer dan een tientje of voiftien gulden in de week. Toch hewwe we in die toid ok bar veul skik had. Zwumrae ginge we meistal in de ringsloöt of in de veert. As er ois was hadde we een baan op de Kerkesloöt of op de Zeumersloöt. Je kon deer hardroije voor arme mense voor spek of een zak oierkole. En as je den vandaag die prachtige oisbaan ziene met verlichting en kantine den is 'r toch bar veul verbeterd. Woi rede op gewöne houte skaase met bandjes en nouw hewwe meist alle jongens en maidjes prachtege Nore met skoene van honderd gulden of meer. Nei, vandat heb de jeugd van nouw 't wel veul beter. Allien.de huiselekhoid is in een hoop gezinne deur de tillevisie weg. De jeugd wul in teugenstelling met de oudere niet alle eivende nei dat koikkassie koike. En den? Ja den gaan ze zelf hullie oigen weg zoeke en leite we hope van de goeje. En den komt metien 't probleem op tafel, want ze wulle zo bar graag een oigen ruimte weer ze, in alle eer en deugd, hullie oigen gang gaan kenne t Is voor 't gemeentebestuur een hil moeilek probleem en 't zal den ok niet raeevalle om hier derect een oplossing voor te vinden. Ik wens de here in deuze veul sterkte toe en onze jeugd gouw een oigen huis... Piet Modder. -25 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 27