Van de voorzitter Inhoud <- H n Jc Niet alleen het weer maakt ons duidelijk dat de herfst is begonnen. De Folklore-donderdagen zijn weer achter de rug, de Open Monumen tendag is geweest. Het winterseizoen kan beginnen, ook voor uw historische vereniging. Ook dit seizoen staat er weer het een en ander te gebeuren. Zaterdag 1 september jl. mochten we al ons steentje bijdragen een de grote, internationale reünie van de familie Keet. Zo'n 90 man ging stads- wandelen, zowel in het Nederlands als in het Engels. Zes gidsen maakten er een historische feestwandeling van. Ere wie ere toekomt! Op een van de laatste dagen van september verschijnt het standaard werk over het boerenleven en de stolpen rond Schagen van Jaap de Wit. Er is jaren aan gewerkt. Het kloeke boek herbergt een schat aan gegevens en schitterende tekeningen van de schrijver zelf Laat het u niet ontgaan. Nog een paar maanden en de gemeentelijke fusie is een feit. De nieuwe gemeente Schagen herbergt een aantal historische verenigin gen die allemaal hun eigen werkgebied hebben en houden. Het is echter goed om het onderlinge contact te intensiveren, zodat we - zo nodig - één lijn kunnen volgen in ons overleg met het nieuwe gemeentebestuur. In klein comité is er al overleg geweest, meer overleg staat op de agenda. En ondertussen gaan de werkzaamheden op de vaste maandagavond in onze werkruimte in De Nieuwe Nes gewoon door: ordenen, beschrij ven, digitaliseren, toegankelijk maken Als u nieuws of verhalen voor ons hebt, foto's of oude papieren of boe ken over Schagen kwijt wilt, komt u gerust langs of bel een bestuurslid. Laat het niet verloren gaan! 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Boerenleven in de regio Schagen 7 Het militaire zakboekje van Hermanus Numan 12 De kolfbaan aan de Loet 20 De crisis van de jaren dertig 23 Oude graden Veel leesplezier. VOOR I KOFFIE eiTHEE EUEK LAiIU3CHE .MIU E11 VIAEi U 5 tiA. I DANCING In dit pand woonde tussen circa 1890 en 1910 kleermaker S. Keet Dz. met zijn gezin. Karei Numan en Ruud van de Pol Ruud van de Pol Karei Numan Jaap de Wit Bert Siezen

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 3