inventaris, genaamd 'de Vlijt' toebedeeld. Het staat aan de Loet, sectie E435, en is groot 9 aren en 32 centiaren. Op 27 augustus 1900 wordt de akte overgeschreven waarin vastgelegd wordt dat Geertruide Beukema, koffiehuishoudster en fabrikante in minerale wateren 'de Vlijt' verkoopt aan de echtelieden Cornelis Neefkes en Antje Kooij, bakkers te Kerke- buurt. Vader Cornelis Kooij staat garant. Hij renteniert. Op 8 januari 1901 verkopen Cornelis Neefkes, bierhandelaar, en Antje Kooij, zonder beroep, 'de Vlijt' aan Jan Boon, koffie huishouder thans nog te Amsterdam. Het gaat om een koffie huis inclusief inventaris, staande aan de Loet, sectie E435, groot 9 aren en 32 centiaren. In 1921 wordt Cornelis Petrus Oudejans, elektricien, de nieuwe eigenaar. In 1959 neemt zijn zoon, Gerardus Matheus Ou dejans, bier- en limonadehandelaar het over. De naam wordt te eniger tijd gewijzigd in La Strada en daarmee is de naam 'de Vlijt' na ruim honderd jaar verleden tijd. Het perceel staat inmiddels kadastraal bekend als E617. Oudejans verkoopt het pand uiteindelijk aan de provincie Noord-Holland. Op 1 juli 1978 staat de provincie te boek als de vorige eigenaar. Het pand wordt gesloopt ten behoeve van de aanleg van de nieuwe provinciale weg. Geraadpleegde documenten en stukken: Hypotheken 4, waarvan de originelen berusten in het Noord-Hollands Archief in Haarlem Wijkregister van Schagen 1814-1820, Oud-rechtelijk en Weeskamerarchief Schagen, inventarisnummer 642, Regionaal Archief Alkmaar Gebouwde eigendommen in Registers eigendoms overdracht, Gaardersarchief Schagen inventaris nummer 1Regionaal Archief Alkmaar Het interieur van La Strada. Karei Numan, met medewerking van Erik Visser 19

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 19