Van de voorzitter Inhoud Leden in de Orde van Oranje Nassau Er is sinds de vorige Kakelepost al weer heel wat gebeurd. Tijdens de jaarvergadering hebben we afscheid genomen van Tonny de Weger als secretaris en Monique Manshanden bin nengehaald. Die korte plechtigheid werd gevolgd door een boeiende lezing. Onze bestuursleden Karei Numan en Ruud van der Pol hielden een interessante tweespraak over de bedrijvigheid in Schagen in voorgaande eeuwen. En er was bedrijvigheid Inmiddels is de Grote Kerk op de Markt uit de steigers. De restauratie is afgerond; de kerk ziet er weer piekfijn uit en kan er weer jaren tegen. Met dank aan Pronk Bouw, die toegezegd heeft er in het najaar over te willen komen vertellen. Belooft een boeiend verhaal te worden. Houd de Kakelepost in de gaten! En dan... Wat gaat de nieuwe gemeente Schagen ons brengen? Een grote gemeente, waarin verschillende historische verenigin gen actief zijn. Voor het zover is zullen we in ieder geval de koppen bij elkaar steken. Enig overleg is niet verkeerd. Voor historische verhalen en materiaal houden we ons - als van ouds - aanbevolen. Veel leesplezier! 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Zwembad de Wiel 6 Hoe de herberg 's Lands Welvaren' het koffiehuis 'de Koeienhemel' werd 11 Wat in 't vat zit... 12 Emaus 15 Autovakman bij Blaauboer Kossen Fred Timmer en Ruud van de Pol gefeliciteerd!!! Het bestuur van de Historische Vereniging Schagen e.o. telt sinds 30 april van dit jaar twee leden in de Orde van Oranje Nassau meer. Fred Timmer, onze voorzitter, en Ruud van de Pol, sinds jaar en dag de spil van onze prachtige Kakelepost, ontvingen uit handen van de burgemeester Gerrit Westerink de hierbij behorende versierselen. We zijn allemaal zeer verguld met de onderscheiding van onze mede-bestuursleden. Ze hebben die onderschei ding door hun jarenlange intensieve bijdrage meer dan verdiend. Aan de bestuurstafel van de Historische Vereniging Schagen zitten nu drie leden van deze Orde. Immers Niek Jan Groof, eveneens bestuurslid, ontving deze onderscheiding omwille van zijn verdiensten voor het oorlogsmuseum '40 - '45 al eerder. Peter Groenveld Karei Numan Bert Siezen John van Lunsen Jaap Smit Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 3