,VZ'/A y Uc4 voldeden. Dominee Calff gaf daarop aan de juffrouw die de Schagerkelder beheerde een 'zesthalf'(zilverstukje van SV2 stuiver) als bewaarloon voor de goederen met het verzoek aan hen een glas brandewijn te schenken voor hun hulp. Dominee Calffbedankte hen en vertrok met de sleper. De beide mannen vonden het maar een vreemde situatie en ook de kelderbewaarster kon hen niet vertellen waar de spullen naar toe gebracht werden. Nieuwsgierig geworden, volgden zij de sleper op afstand via de Haarlemmerdijk, langs de Eenhoornse sluis, naar het Bikkersei land. Daar stopte de sleper bij een steeg tussen de Buytendom- men en de Oranjestraten, tegenover logement De bonte Swaan. Daar zagen zij duidelijk hoe dominee Calff, met nog twee of drie anderen, de spullen van de sleep de steeg in brachten. Daarbij verklaarden Jan Mosch, Willem de Vries en Gerrit Aldertsz. Gorter bovendien dat de laatste twee door de verhalen van de beide schippersknechts nieuwsgierig waren geworden waar dominee Calff de goederen precies heen had gebracht. Willem de Vries was des te nieuwsgieriger omdat de moeder van de dienstbode van dominee Calff hem had gevraagd of hij na kon gaan waar haar dochter verbleef - want volgens de geruchten was zij niet in Haringhuizen. Op dinsdagmiddag dertien april daarop waren zij weer alle vier in Amsterdam. Op aanwijzing van Jan Mosch waren zij naar de steeg tussen de Buytendommen en de Oranjestraten gegaan. Zij aarzelden en hoorden een dienstbode zeggen: "Deze mensen lijken dit steegje niet in te durven gaan." Daarop had Jan Mosch de stoute schoenen aangetrokken en gevraagd of daar ook een Noord-Hollands boerinnetje verbleef Een juffrouw die naast de steeg woonde en had gehoord dat op de vraag "Ja" werd geant woord, vroeg of zij naar dit 'boerinnetje' toe wilden. "Ja", hadden zij daarop geantwoord, "als het de juiste is, wel." De juffrouw had daarop tegen hen gezegd: "Dat zou ik jullie niet aanraden, want dat mens heeft gistermiddag tegen drie uur een kind gekregen." Na deze mededeling wisten zij niet best wat zij moesten doen en waren maar weer vertrokken. Wat er in de dagen, maanden en zelfs jaren is gebeurd met Maartje Jansdr. Prins en haar kind is (nog) niet bekend. Over het kind is verder niets bekend. Vast staat echter wel dat dominee Calff en zijn dienstbode elkaar niet uit het oog hebben verloren. Dominee Leendert Calff is voor 1770 gehuwd met Margaretha Abels. Zij krijgen twee kinderen: fan en Elizabeth. Margaretha Abels overlijdt echter voor 1792. Op 3 april 1792 trouwt weduwnaar Leendert Calff met Maartje Jansdr. Prins, zijn dienstbode! Het kan raar lopen. En dan dertien april Fred Timmer Notaris Hoflaan maakt boven beschreven akte op onder no. 1315. Maarten Stam, Willem de Vries en Gerrit Aldertsz. Gorter ondertekenen met hun eigen naam; Jan Mosch kan kennelijk niet schrijven en zet een kruisje.

Kakelepost - Schagen | 2011 | | pagina 15