Eildert (Bob) Buiskool was ook een enthousiast gymnast. Een oefening aan de rekstok voor een volle zaal liep eens minder goed a£ Hij zou een reuzenzwaai aan de rekstok maken, maar liet iets te vroeg los. Het gevolg was dat hij op de voorste rijen van de zaal tussen het publiek belandde. Er zijn geen ongeluk ken gebeurd, voor zover de beide neven zich kunnen herin neren. Verder waren de mannen ook vrolijke Fransen, niet afkerig van een spatje. Een verhaal. De voetbalclub voetbalde niet alleen, maar had na afloop van de wedstrijd meestal ook tamelijk veel dorst. Eenmaal, weg geweest zijnde met de bus en terugver wacht in Schagen, stonden de vrouwen te wachten op de Markt en niet alleen om ze te verwelkomen, maar ook om ze van een nader bezoek aan zekere etablissementen te weerhouden. De mannen wisten dat ook en bedachten de geslaagde list om zich met zijn allen op de vloer van de bus neer te vlijen, zodat er door de dames niet anders geconstateerd kon worden dan dat er een lege bus voorbijreed. Waar waren de mannen? Nou, die wisten dat wel. De foto's laten voornamelijk Mr. Jan Buiskool en zijn vrouw zien, in Paramaribo en bij hun villa "Oasis" bij Charf bij Tanger in Marokko. Verder is er een foto van opa en oma Buiskool, waarvan ook de kleinzonen niet weten waar die is genomen. Het vermoeden is: in Oterdum bij Delfzijl in Beetgum of in Oudeschild op Texel. erg tussen vader en zoon. Hij heeft zich verder uitstekend gered, maar werd wel zijn leven lang geplaagd door een maag die hem meer last dan plezier gaf De relatie met zijn vader is nooit echt hersteld. Zijn zoon Bob herinnert zich hoe hij een aantal keren als boodschapper op pad is gestuurd en heeft gefunctioneerd. Geen gemakkelijke positie, ook voor de vader niet trouwens, noch voor opa Buiskool. Dat de Buiskool-jongens mannetjesputters waren, bewijst ook nog het volgende verhaal. Bob (Eildert dus) en een vriend, de zoon van de badmeester in Den Helder, lieten zich uitdagen. Het gevolg van die uitdaging was dat beiden de weddenschap aannamen het Marsdiep over te zwemmen naar Texel. En dat deden ze, maar zonder gevaar was dat bepaald niet. Dirk, geboren in Paramaribo, studeerde eveneens rechten. Hij werd advocaat, was eerst werkzaam op het kantoor van zijn Een saillant detail uit het leven van de broers Buiskool is hun sportiviteit broer Jan en was de rest van zijn leven een succesvol advocaat en procureur, gevestigd in Hoorn. Een betrekkelijk rustig leven in vergelijking met dat van zijn broer Jan en ook in vergelijking met dat van zijn broer Eildert. Een saillant detail uit het leven van de broers Buiskool is hun sportiviteit. Zowel Jan als Bob waren fanatieke voetballers. In de 51 ste jaargang van West-Frieslands Oud Nieuw (blz. 151 - 155) staat een artikel getiteld "De roemruchte jaren van de Westfriesche VoetbalbondEn in dat artikel blijkt dat Mr. Jan Buiskool zitting had in het bestuur waarvan Dirk Breebaart, de latere burgemeester van Callantsoog, voorzitter was. Dik Buiskool, zijn vrouw, tante Kina, en een onbekende in Hoorn aan de Hoep. Paramaribo, 3 februari 1946 "aan de waterkant voor het hotel River View" 6 Karei Numan

Kakelepost - Schagen | 2011 | | pagina 6