i - Terug naar de Landbouwstraat Ik kreeg verkering met Thom Deutekom. Onze eerste zoen gaven we elkaar in het parkje bij de torentjes, waar nu het nieuwe Slot staat. Na ons huwelijk in 1940 betrokken we wederom een huis in de Landbouwstraat nu op nummer 12. Hier heb ik - ondanks de oorlog - de gelukkigste jaren van mijn leven gehad. Eindelijk onder het juk van mijn strenge vader vandaan en eigen baas. Zeven van onze twaalf kinderen zijn hier geboren. De oorlogsjaren Op 12 september 1944 werden we opgeschrikt door een oorverdovend lawaai. De Duitse munitietrein die op het station stond, werd door een verdwaalde kogel uit een van de vele mitrailleursalvo's van Engelse vliegtuigen geraakt. Ons huis stond er niet ver vandaan en, terwijl aan de overkant van de straat de ramen uit de huizen sprongen, zat ik doodsbang onder de trap met een baby van een maand in mijn armen en een tweeling van een jaar aan mijn voeten. Tijdens de oorlog heerste er vooral in de grote steden veel honger. Er kwamen regelmatig kinderen uit de stad bij ons logeren om weer aan te sterken. Toen wij op een dag aan tafel zaten met vier eigen kinderen en drie logeetjes uit Rotterdam, kwamen de Duitsers ons huis binnenstormen om er hun intrek te nemen. Toen bleek dat het ook maar mensen waren. Ze zeiden: 'So viele kinder, das können wir nicht machen' wordt vervolgd me (de te dansen tuis aan de ntvoorde koffiehuis totaal af en :ze plek, die Leeuw (nu eltuin jrote winkel n !gens mij zit 17

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 17