Teru Ik kr Onzi park nieu Na o wedf nu o de o< lever mijn baas hier; Gedanst werd er in Nic Groot bood mijn vader zijn zaak met de prachtige zaal van woonhuis aan en ons gezin verhuisde het Noordhollands naar de Molenstraat.Het pand waar na De Koffiehuis. Brasserij nu een restaurant zit dat Dols en Co heet. In dit pand heb ik mijn jeugd doorgebracht. In deze buurt woonden onder anderen het gezin Bakker met de bakkerswinkel; het gezin Kroone met de juwelierszaak; het gezin Snaas met een fietsenwinkel; het gezin De Wit met een boterhandel en het gezin Schaafsma met verlichting. Schoenmaker Band en drukkerij Van Ketel waren hier ook gevestigd. De Molenstraat was een levendige winkelstraat waar ook veel kinderen speelden. Op de plek waar nu Scapino is, stond in die tijd het bejaardenhuis Maria Boodschap van de Zusters van Liefde met daarachter de Sint Joseph kleuterschool. Mijn oudste dochter Ria was hier nog kleuterleidster. Dansen in het koffiehuis Met mijn vriendin Annie Kroone (de oudste zus van Simon) ging ik te dansen in het Noordhollands Koffiehuis aan de Gedempte Gracht. Hét trefpunt voor de uitgaande Schager jeugd. Dit koffiehuis brandde op 15 december 1946 totaal af en is nooit meer opgebouwd. Deze plek, die doorliep tot achter De Roode Leeuw (nu Markt 15) is een tijdje een speeltuin geweest. Later werd hier een grote winkel gebouwd, waar onder anderen Wardenaar heeft gezeten. Volgens mij zit De Trekpleister er nu. Op 1 opge lawa sta tii koge mitr; vlieg 16

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 16