Van de voorzitter nhoud Schoenmakersweg 2. Ongeveer op de plaats waarde 'Nieuwe Nes' gebouwd gaat worden stond dit boerderijtje uit 1868. De laatste eigenaar was Arie Winkel die de grond met woonhuis en opstallen in 1963 verkocht aan de gemeente Schagen t.b.v. uitbreidingsplan Groeneweg. Meer informatie over de Schoenmakersweg en zijn bewoners kunt u vinden in de artikelen van Nel Dekker en Cees Kuyper in de Kakelepost van februari en juli 1993. Misschien moeten we de 'historische' vlag wel uithangen! De provincie heeft - na tergend lang en tot het laatst toe heen-en-weer- praten - de knoop doorgehakt en 350.000 euro toegekend aan de 'Nieuwe Nes'. Het betekent heel eenvoudig dat het oorspronkelijke bouwplan volledig uitgevoerd kan worden en het Centrum voor Natuur, Cultuurhistorie en Archeologie er komt. Het betekent ook dat uw Historische Vereniging na zoveel jaar omzwervingen eindelijk een echte 'thuisbasis' krijgt, die uitnodigt en stimuleert tot activiteiten, bij voorkeur samen met anderen. En ondertussen gebeurt er van alles: Karei Numan ontdekt Wijbedewerf, de 'verloren'wijk van Schagen; Ruud van de Pol vindt een Schagenaar-van adel-terug in Zweden. En wat heeft u te melden? We horen het heel graag! Veel leesplezier! Fred Timmer Van de voorzitter pagina 3 Verenigingsavond pagina 4 Tegens't schieten en aansteecken van alderhande vuurwercjes pagina 5 Drie Schager 'burchen' Rapenburch, Hardenburch en Muijlenburch pagina 8 De bullestiek pagina 14 Uit de transportregisters van Schagen (1770-1810) aflevering 2 pagina 18 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg: Boterspaan, tevens stempel pagina 23 3

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 3