Openbars Yerkoopini te Schagen. VIJF nieuwgebouwde BURGERWOONHUIZEN Woensdag 19 Febrairi'19 en ninsdag 25 Febrnarl d.a.v. Maar al in 1924 valt het doek door een merkwaardig faillissement. Zonder ook de privacy van Vlaming te willen schen den komt, uit kringen die hem van nabij hebben meegemaakt, het verhaal van een liefdesaffaire, die hem ten gronde richtte. En het vertrek van het echtpaar Vlaming naar Den Haag, dat je zou kunnen uitleg gen als vlucht, zou daar op kunnen wij zen. Overigens had niet alleen Schagen een Royal Theater. Aan het Grote Noord 37 in Hoorn opende Vlaming op 27 maart 1918 ook een Royal Bioscoop, die overigens weer op 4 maart 1920 ter ziele ging. Meer hierover in de doctoraalscriptie van Femke Ramaker: 'De ontwikkeling van het bioscoopbedrijfin de gemeente Hoorn van 1918 tot 1928'. Vier jaar later werd dit Theater Royal, dat als brandge vaarlijk bekend stond, weer geopend. Om in 1926 verder te worden geëxploi teerd onder de naam Victoria. In 1953 kwam Vlaming, gekist en wel en slechts 60 jaar geworden, terug naar Schagen om te worden bijgezet in het Kotarii"aT TAI DEM BEHGH U Sckagta, ul op WJ i»»»« bij toeslag, telkens des a-rond» 7 uur, In het hotel van deo heer J. 1GE&Z aldaar, ten ventoek» ran den heer J. R. VLAMING, publiek verkoopsm mot verdieping, optrek en bleek veld, aan de Rogentenstraat te Schagen, bewoond door de beo- ren Bljleóna, De Boor, Raar, Keuris •n Tlnga. Aanvaarding In eigendom en ge net bij de betaling der kooppen ningen op 8 April 1919. Lasten vanaf 1 Januari 1919. familiegraf op de roomskatholieke begraafplaats. Een grote Schager zoon was terug op de piekwaar hij hoorde. En ik denk dat het nu eindelijk wel eens tijd is om hem te eren met een straatnaam. Bijna de voorstelling gemist Mijn eigen kennismaking met Royal was ergens in 1977. Toenmalige chef redactie Verduin had rond een uur of half vier 's middags nog wel een leuk menselijk ver haaltje zoals hij dat noemde. Maar ja, hij lurkte lekker door achter zijn blauwe typemachine, wachtte dat Niestadt met een zogenoemde groentesoep foto was geweest (die weigerde namelijk nieuwe fixeer te kopen als uitvloeisel van stukge lopen loononderhandelingen) en ging vervolgens huiswaarts waar Lydie wacht te. Maar die menselijke stukjes beteken den normaal gesproken voor de redactie dat je weer net als elke dag trouwens, rond een uur of half tien op een verlaten station richting Anna Paulowna stond te staren naar de twee gele koplampen van de trein, om de conducteur de treinbrief te overhandigen met de kopij van die dag, die dan via een koerier vanaf stattion Almaar naar de drukkerij aan de Edisonweg werd gebracht. De opdracht luidde: "Joepert Blokdijk, leuke paardenman, eigenaar van de Detrabar". In Middenmeer aangekomen werd me nadat ik me had voorgesteld een stoel aangeboden. Waarna me werd toege schreeuwd dat er niks werd geschreven voordat de literfles Vieux die op tafel stond leeg was. Er volgde een wereldreis langs café's, drafbanen, de ingewanden van het huis van zolder tot kelder, iets wat volgens - ik mocht Joepert zeggen - met gastvrijheid te maken had en een realistische weegave van een uurlang gevecht tussen mijn schenkheer en een plaatselijke crimineel, die hem zwaaiend met een revolver ooit, ergens in een kroeg, had toegevoegd toen hem geen drank meer werd geschonken: "Zo en nu gaan er dooien vallen". Waarbij buiten een hele politiemacht was samen getrokken voor het geval een van beiden naar buiten zou vallen. Plotseling werd KSl 6

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 6