^ving 'ëm noemd e klusjes Het aantal aar van een as voorals- n het eidsstraat, ingen, de liswaar ;n kregen ictische e heer Rus de verblijflo- bakkerij te en gymnas- den buiten nok in de :werd via de t. gen flink jaren van Om deze erin 1956 ivankelijk uimte om te De houten 'okgelegen- choorste- ervaardigd. Toen er in 1956 een metselafdeling bij kwam werd de school echt te klein en werd het tijd om naar een nieuw gebouw uit te kijken. Dat zelfde jaar ging er dus een aanvraag voor een nieuwe school de deur uit. Een nieuw schoolgebouw In 1962 konden de directie en bestuur het eerste plan, met een door de inspectie vastgesteld aantal lokalen, bekijken. Het jaar daarop werd de grond voor de nieuw bouw aaangekocht en kreeg ir Keesman de opdracht om een ontwerp te maken. Inmiddels was de eerste directeur de heer Van de Werve met pensioen gegaan. Hij werd opgevolgd door de heer Ouwens. Op 18 juni 1966 werd het ontwerp goed gekeurd en een jaar later was het zover dat tot aanbesteding kon worden overge gaan. De firma Kingma uit Slootdorp was de laagste inschrijver en werd de bouw gegund. Op 10 oktober 1967 werd de eer ste paal geslagen door bestuursvoorzitter Maaskant en drie jaar later werd het nieu we gebouw geopend. Het werd hoog tijd want de laatste jaren werd er op veel te veel verschillende lokaties in Schagen les gegeven, zoals in hetNW gebouwtje, Cafe De Roode Leeuw, de NH kerk, de showroom van garage Boontjes, Het Don Boscohuis, het onderkomen van de pad vinders en in verschillende scholen. Gymles werd nog steeds gegeven in de zaal van Raven. De nieuwe school aan de Hofstraat, bere kend op 400 leerlingen, bood in eerste instantie plaats aan 327 jongens in de leeftijd van 11 t..m. 18 jaar. In het hoofd gebouw waren totaal 30 lokalen en de praktijkvleugel had 17 praktijk- en 8 the orielokalen. Ook was er een gymzaal. De school is opgegaan in de gemeentelij ke scholengemeenschap de G.S.G. Schagen. Toekomstige monteurs aan het werk. Kijkje in de timmer werkplaats. 11

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 11