De Nijverheidsschool voorSchagen en omgeving in de volksmond Ambachtsschool genoemd De leerkrachten in 1959. Toei kwa: werc uit t< een deui Een In ic eers vastj jaar bom de o Inm Van werc Op i gekt datt gaar dek gegi step Maa weg wan veel geg' Cafe sho\ Bost vind vier leraren. Voor de dagelijkse klusjes was er een conciërge in dienst. Het aantal leerlingen groeide gestaag, maar van een stormachtige ontwikkeling was voorals nog geen sprake. Tot 1953 kon het schoolgebouw aan de Nijverheidsstraat, dat was berekend op 180 leerlingen, de toevloed goed verwerken. Weliswaar miste de school een bakkerij en kregen de leerling bakkertjes hun practische opleiding in de bakkerij van de heer Rus op de hoek van de Markt met de Nieuwstraat. Later werd het overblijflo kaal opgeofferd om een eigen bakkerij te verwezelijken. Ook ontbrak een gymnas tieklokaal. De gymlessen werden buiten of op de gang gegeven. Later ook in de zaal van Nic Raven die bereikt werd via de achteringang aan de Hofstraat. In 1953 nam het aantal leerlingen flink toe mede omdat het aantal lesjaren van twee naar drie verhoogd werd. Om deze toevloed op te vangen werden er in 1956 noodlokalen bijgebouwd. Aanvankelijk vijf, maar door een magazijnruimte om te bouwen werden het er zeven. De houten noodlokalen hadden geen stookgelegen- heid. Eigenhandig zijn toen schoorste nen aangebracht en kachels vervaardigd. Op 25 januari 1947 werd een stichting die tot doel had de oprichting van een Nijverheidsschool in Schagen opgericht. Groot voorvechter voor de vestiging van een technische school in de Magnusveste was de heer C. Blaauboer. Op 1 augustus 1949 kwam het gebouw aan de Nijverheidsstraat gereed. Toen de school werd geopend, werd er verkondigd dat het een doodgeboren kindje zou worden. De SchagerL.T.S. zou nooit voldoende leerlingen kunnen aantrekken om zijn bestaansrecht waar te kunnen maken. Men begon met negentig leerlingen die onderwijs kregen van een directeur en Cees Kuyper De C. Blaauboer- school aan de Nijverheidsstraat. 10

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 10