Van de voorzitter Inhoud Rectificatie Het bestuur van de Historische vereniging Schagen en omstreken nodigt de leden uit voor de jaarvergadering. Deze zal worden gehouden op donderdag 19 april 2007 in 'De Groenling', Johan Vermeerstraat 1 te Schagen. Aanvang 20.00 uur. AGENDA 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Verslag van de jaarvergadering 2006 4. Jaarverslag secretaris 5. Financieel overzicht 2006 6. Verslag kascontrolecommissie 7. Verkiezing kascontrolecommissie 8. Rondvraag 9. Sluiting PAUZE Na de pauze zullen de heren Hans Duin en PeterZethoven (schrijvers van 'Toverlichtop de Gracht") een lezing te geven over Ongetwijfeld hebt u de 'Stier van Schagen' al bewonderd, een monument voor de Paasveetentoonstelling, een aanwinst voor Schagen. Misschien moet er een kleine plaquette bij waarop de geschiedenis van deze happening verteld wordt. Want voor een toerist is de reden van dit levensgrote beeld volstrekt onduidelijk. Ondertussen begint het nu duidelijk te voorjaren. Het toeristenseizoen breekt weer aan, de donderdagse Westfriese marktdagen komen er aan, de musea gaan weer open, tijd voor onder andere de stadswandelingen. En als u op zo'n donderdag toch door Schagen wandelt, loopt u dan ook eens binnen bij de oostelijke slottoren - u weet wel, het Somme- museum - om te zien hoe onze eerste Heer van Schagen, Willem, de bastaard van Holland, erbij ligt. Zijn grafsteen lag jaren onder de houten vloer verstopt, maar is nu van een dikke glasplaat voorzien en voor iedereen zichtbaar. En tot slot... Het verenigingsseizoen loopt ten einde; de jaarvergadering, met een boeiende lezing, komt eraan. Waarover elders meer. Veel leesplezier! In het vorige nummer stond een verkeerde inhoudsopgave. Onze excuses daarvoor. We plaatsen de juiste inhoudsopgave van het vorige nummer op de achterpagina van dit nummer, zodat u het kunt copiëren en in het vorige nummer kunt bijvoegen of plakken. Uitnodiging jaarvergadering pagina 3 Van de voorzitter pagina 3 Hollebol en Lollepot pagina 4 Symbool van een voorbije tijd pagina 6 Het gemeentehuis aan de Markt pagina 9 Bericht van het regionaal museum 1940-1945 pagina 12 Cornelis Bok in Sint Maarten pagina 13 Berichten uit: de eerste helft van de 19e eeuw pagina 14 Boekbespreking door Philip van der Zee pagina 18 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg: Weck's sterilisator pagina 19 Inhoudsopgave vorige nummer pagina20 SULl)AAT JAH ORANJE 3

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 3