Van de voorzitter Inhoud Jaarvergadering Eichhorn Het gonst weer in Schagen Zo maar ineens zijn er twee plannen voor Markt 18. En wat is het beste plan? Of wat is het meest gedurfde plan? Als Historische Vereniging maak je je in dit tumult vooral druk om de historische waarde. Met name het voorste deel van het voormalige raadhuis heeft monumentale waarde, ook in de aanwezige ornamenten: de eeuwenoude Vrouwe Justitia aan de zijgevel, de wapensteen... Maar ook binnen bevinden zich nog een steen en ook de schildering achter de monumentale trapopgang is het behouden waard. Politiek van Schagen, ken uw plicht en weet wat u besluit! Kuijper 1224) 215473 .J.M. van de Pol Timmer Timmer J. Grooff 297688 Vooral geïnteresseerd in de wat oudere geschiedenis van Schagen viel de afgelopen weken mijn oog op het volgende: Aan de VU in Amsterdam loopt momenteel een zeer breed opgezet onderzoek naar de 'Tertiarissen van het Kapittel van Utrecht' I - anders gezegd: naar kloosters die de derde orde van Sint Franciscus aanhingen binnen het oude bisdom Utrecht (kortweg: begijnen kloosters). Schagen had zo'n begijnenkloostertje op de hoek van de Hoogzijde en de (begijnen-)Laan. En jawel, het staat vermeld in de lijst van kloosters. Ben benieuwd wat het onderzoek gaat opleveren! Ik wens u, als vanouds, veel leesplezier in dit nieuwe 2007! Fred Timmer De jaarvergadering 2007 zal gehouden worden op donderdag 19 april indeGroenling aan de Johan Vermeerstraat, aanvang 20.00 uur De jaarstukken zullen u t.z.t. toegezonden worden. Het voormalige gemeentehuis, Markt 18, in oude glorie Van de voorzitter pagina 3 Verenigingsavond pagina 3 Cursussen pagina 4 Schagen 1950-1990 Niets gaat sneller dan de tijd pagina 5 Berichten uit de eerste helft van de negentiende eeuw pagina 6 De Marktplaats te Schagen in het jaar 1829 pagina 10 Hoogbouw of geen hoogbouw, dat is de vraag pagina 14 De snoepwinkel van Jac.de Boer pagina 15 De erfenis van Aaf Jacobs pagina 16 Café-bar La Strada pagina 22 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg: Schager messen pagina 23 3

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 3