De Landbouwstraat Cees Kuyper ne, ging naar l beklag te 1 nogal hard nstichter n bloedde ning. 1 schreefeen irvan stukken was ;rmoedelijk iwelijks. De ehoor ïtje Arie oals die van irs maar over wiens le, werd in genoemd. itjeMeijers, in het Op de foto gemaakt omstreeks 1920 worden aan de Landbouwstraat de palen geheid voor de nieuwe drukkerij van de West-Friese kerkbode. De heer Polder vaart, directeur van de drukkerij, was de zoon van een Hilversumse dominee. Er werden vooral kerkelijke periodieken gedrukt, zoals 'Kerk en Wereld', 'De Zondagsbode'en 'De Protestant'. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd ook wel eens het illegale blad 'Vrij Nederland'gedrukt. Dit blad werd uit veiligheidsoverwegingen steeds op een andere plaats gedrukt. Met de distributie ging het wel eens mis. Vanuit Schagen werd het blad met beurtschipper Hoogland naar Amsterdam vervoerd. Daar aangekomen werd de schipper opgewacht door de Duitsers. Zowel Hoogland als Poldervaart hebben voor dit vergrijp enige tijd vast gezeten. Na de oorlog werd aan de Landbouw straat het blad 'De Nieuwe Schagenaar' gedrukt. Door financiële perikelen kwam er een eind aan de drukkerij. Het pand werd toen door de gebroeders Kouwenberg in gebruik genomen als groentewinkel. De gebroeders Kouwenberg startten in 1950 met de groentehandel en dreven die gedurende 36 jaar. Op de achtergond van de foto met de hei installatie is de achterkant van de Stationsweg te zien. De Magnusbuurt moest toen nog gebouwd worden.

Kakelepost - Schagen | 2007 | | pagina 11