Uit de collectie von Museumboerderij Vreeburg Het project 2003 presevering/ conservering van de provincie, hield het opnieuw inlijsten van textiel- en papierprojecten in. Van ons museum, kwam het aquarel "De Marktplaats te Schagen in het Jaar 1829" voor subsidie in aanmerking. De officiële beschrijving van het "object 0527" in onze computer is als volgt: Aquarel in wit passe-partout en houten lijst; voorstellend een plein met Kerk, waterput, mensen en huizen. Op het plein rijdt een paard met wagen. Het onderschrift is blauw. Vervaardiger: onbekend. Datering: omstreeks 1829. Afmetingen: 51 x 44 cm. De lijst heeft een goudkleurige sierrand. Materiaal: hout en papier. De toestand is slecht, het aquarel is zeer vochtig. De kleuren zijn uitgelopen en er is schimmelvorming. Door schenking verkregen van de Vereniging Oud Schagen. Op de achterkant, die bestaat uit een aantal houten plankjes, staat met inkt geschreven: Eigendom van C. Peetoom, Breelaan te Bergen. Afkomstig uit de inboedel van J. Stavrines, gewoond hebbende Tjallerwal te Schagen. Bestemming: Oudheidkundig Genootschap Schagen. De "oude" Christophorus Kerk, gezien vanuit de Nieuwstraat en die op 29 augustus 1895 dooreen rampzalige brand werd vernield, had destijds zijn toren aan de westkant. Het aquarel hangt op dit moment in de woonkamer (de kamer met het mooie plafond) van ons museum. Door deze in slechte staat verkerende aquarel van dit stadsgezicht uit Schagen, professioneel opnieuw in te lijsten, blijft hij optimaal bewaard voor onze volgende generaties. En dat was het doel van dit conserveringsproject. Gerard Koel 19

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 19