C. Cz„ Oproep Kljtoig- en Antobekleedlng. C. ROGGEVEEN Cz., A.M. Berling (Den Helder 1826 - Schagen 1874) Gedempte Gracht in het middelste van drie panden met een gemeenschappelijk zadeldak. Deze panden zijn in het mid den van de jaren 30 van de vorige eeuw afgebroken. De zadelmakerij van Keet was gevestigd in het pand dat vervangen is door het deel van de winkel van Jac. Ranke, aan de voorzijde te herkennen aan de trapgevel. Van Petrus en Adriana zijn zeven kinderen bekend, twee jongens en vijf meisjes. De beide jongens werden zadelmaker. De oudste, Johannes Fredericus geboren in 1861 overlijdt ongehuwd op 26-jarige leeftijd. Petrus Godefridus overlijdt op 8 juli 1891 in zijn woning aan de Hogezijde. Zijn jongste zoon, Fredericus Franciscus, geboren op 23 januari 1867, zet de zadel makerij voort. Fredericus Franciscus Keet Fredericus trouwt op 2 januari 1903 met Catharina Maria Baars. Getuige bij dit huwelijk is o.a. Johannes Dekker die elders in dit nummer van de Kakelepost (De RC parochiale bijzondere school) wordt genoemd. Uit dit huwelijk zijn vijf kinderen bekend. Op de foto (onder aan deze pagina), uit naar schatting 1917, zien we Fredericus op straat voor zijn winkel met aan zijn hand zijn jongste zoon Andreas (1913). De jongen in het bovenraam zal zijn oud ste zoon Petrus zijn en de vrouw mogelijk zijn echtgenote, of is het de dienstbode? Wie de man in de deuropening is, is niet bekend. Aan de uitstalling voor de winkel is te zien dat Keet niet alleen zadels maakte en verkocht. Hij deed ook in tuigleer en het opknappen van rijtuigen zal geen problemen voor hem gegeven hebben. Zijn oudste zoon genoemd naar zijn grootvader en geboren op 14 augustus 1904, zet na het overlijden van zijn vader de zadelmakerij voort. Petrus Godefridus Keet Petrus Godefridus trouwt metMarie Sofie Emma Meyer. Het paar gaat wonen in de Schager nieuwbouw van die tijd. Hun adres wordt Veldstraat 3 In 1938 vertrekt het gezin dat inmid dels uit 7 personen bestaat naar Slootdorp in de Wieringermeer. De foto's van de winkel en de portretten zijn afkomstig uit de collectie van Koos en Ineke Jansen in Warmond. Hij is een kleinzoon van Johanna Adriana Keet (1873-1950), de jongste dochter van P.G. Keet en A.M. Berling. Zij zouden graag in contact komen met leden van de familie Keet en aanverwante families om de stamboom compleet te maken. Hun adres is: dhr. en mevr. Jansen-Jonker Sweilandstraat 69 2361 JC Warmond telefoon 071 30 11 598 Slot Na meer dan twee eeuwen moesten de Schagenaars het doen zonder de zadels van Keet. Voor de toekomst waren zij aangewezen op de zadels van Roggeveen, die zich niet beperk te tot het maken van leren artikelen voor het paard van vlees en bloed, maar blijkens een advertentie in de Schager Courant ook bezitters van het ijzeren ros van dienst kon zijn. KAAN te Wieringerwaard. Zadelmakerij Stoffeerder!} Grootste sorteering in LUXE- en WERKTUIGEN, HOOFDSTELLEN. BITTEN, LEIDSELS, WERKGAREELEN. PLOEG er, WAGENSTRENGEN. KETTINGHALSTERS enz. enz. VraaQt prils voor het repareeren co opnieuw op aken vau Uw Auto ol Rliiuio Uiterst billijke en soliede vakkun dige bediening. Ontvangen nieuwe zending Voetballen in de maten van no. 1—no. 5. Prima kwaliteiten. Beleefd aanbevelend, Hooozllda 26. SCHAGEN. 5

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 7