Van de voorzitter De zomer is voorbij, de herfst kondigt zich aan. Het verenigingsleven komt weer op gang, ook voor de Historische Vereniging. De tekeningen, prenten en schilderijen van 'Meesterlijk Schaden' zijn weer terug bij hun eigenaars. Schagen heeft er massaal van genoten en kan nu nog nagenieten van de catalogus. Het leuke is, dat er - dankzij de tentoonstelling - drie tot nu toe onbekende aquarellen van Cornelis Bok voor de dag kwamen: 'Gezigt van de Hoep te Schagen', 'Interieur van de kerk op de Markt' en - na de tentoonstelling - 'Overstroming van de Wormer'. Leuk is ook dat de netto-opbrengst ten goede gaat komen aan 'de geschiedenis van Schagen' in brede zin. Naar aanleiding van en als vervolg op het Rondje Cultuur Schagen van de middelbare schooljeugd in het voorjaar heeft het Museaal Historisch Perspectief in samenwerking met de Historische Vereniging een leskist ontwikkeld over het 'Slot Schagen'. Daarmee wordt nu op de scholen door en met de leerlingen gewerkt. Het is de bedoeling dat dergelijke leskisten voor meerdere plaatsen en over allerlei historische onderwerpen worden samengesteld. Schagen is koploper en proefkonijn. Het slot in de 17e eeuw. (atlas Schoemaker) Ondertussen stoeit het gemeentebestuur van Schagen met de begroting voor het komende jaar en met haar ontegenzeglijke centrumfunctie. Hopelijk laat de stad zich laatstgenoemde, historisch verankerde rol niet afsnoepen. En worden tijdens de begrotingsbesprekingen natuur, cultuur en cultuurhistorie niet het kind van de rekening. Nog steeds geldt immers dat wie zijn geschiedenis kent, het heden en de toekomst beter kan begrijpen. Tenslotte, wanneer u actief met de geschiedenis van Schagen bezig wilt zijn ofvoor de historie van Schagen belangrijke dingen weet of hebt, meld het ons dan. En verder, veel leesplezier! Fred Timmer Keet 200 Jaar zadelmakers in Schagen pagina2 Kees, Toon en de Groene pagina 6 Afbeeldingen van Schagen in de Atlas Schoemaker pagina 12 De Roomsch Catholijke parochiale bijzondere school pagina 14 Weer een Cornelis Bok ontdekt Overstroming van de Wormer 4 februari 1825 pagina 16 De Keins pagina 18 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg pagina 20 1

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 3