De Roomseh Catholijke parochiale bijzander R.J.M. van de Pol De leerlingen van klas 3 en 4 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Aloysiusschool in 1998 werd een fraai herdenkingsboekje uitgegeven. Naast herinneringen van leraren en leer lingen staat het boekje vol met klasse foto's waarvan de oudste dateert uit 1923. De Aloysiusschool is weliswaar in 1923 in gebruik genomen maar er was al meer dan 50 jaar eerder katholiek onderwijs in Schagen. Op 17 augustus 1871 werd de Roomseh Catholijke parochiale school voor bijzonder onderwijs geopend. Over deze school is nog nagenoeg niets gepu bliceerd. Een klein stukje van de geschie denis van deze school wordt beschreven in het boek Heerlijk Schagen (blz. 235, 236), maar er valt zeker nog veel meer over te vertellen. Iets wat snel zal moeten gebeuren voordat alle herinneringen ver vaagd zijn. Klassefoto's Van de leerlingen van parochiale school zijn ook klassefoto's gemaakt. Twee van deze foto's zijn ons bekend. Ongetwijfeld zijn er nog meer te vinden in albums en dozen met familiefoto's. Door verhuizin gen zijn zij soms verspreid over het hele land. Bijgaande foto komt uit de verzameling van mevr. T. Dekker uit Warmenhuizen. Zij is bezig met haar derde boek over de geschiedenis van de Dekkers. Van haar kennen we ook de namen van twee van de meisjes op de foto aangeven met een kruisje. Zij zou graag weten wie de ande re kinderen zijn en wie de meester is. De andere foto, die wij hier niet publi ceren, is gemaakt in 1920 en vergezeld van een lijstje met namen opgestuurd uit Beek in Limburg. 14

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 16