a zijn niel hel groot e cle handel- oen alle des- eren, verstomd bezig te zullen un je eigelijk lenstraat lopen. iar?Nee, er is maar eens t mijn vader natuurlijk niet ouders, mijn immers alle- nochten alle- A'as veel zorg, was bioloog, rstaan van lite- orbeeld - zijn prachtig bege t jeugdboek /assenen. En ar minpunten, ach van 'mdat tkonbedwin- orbeeld. Het ken. Want Van heerlijke jeugd- ode oren, en ik e, vier, vijf keer. lotseling op de rles Boost van Ik kijk. Ik schrik. In plaats van die ene bevoorrechte schooljongen staan er wel minstens tien kinderen op de tekening, misschien zelfs twintig. Ik word kwaad over zoveel oneerlijkheid. Ik ren met het boek naar mijn vader, doe mijn verhaal. Vader zegt geschrokken: 'is het écht waar? Mag ik dat boek es even zien!' Hij houdt Het grote Rallye-avontuur vast, kijkt naar pagina 33. En dan gebeurt het. Het gebeurt altijd het eerst in die onder lip die gaat trillen. En dan komt die bul derende lach. En bulderend van de lach geeft hij mij het boek terug en zegt dat ik gelij-hij-hijk heb. Dus ik ben razend en ik zeg dat je over zóveel oneerlijkheid niet lachen moet. En mijn vader kijkt mij aan, proest het opnieuw uit, zegt, 'je hebt gelij-hij-hijk, ik kan me wel voor mijn kop sla-ha-ha-ha-haan!' Ja, ja..., ook dat moest maar eens gezegd! Is het ver haaltje nu klaar? Ja. Volgen er ter histo rische completering nog slechts enkele te memoreren feiten! De oorlog kwam, en je hield je maar het beste zo gedeisd mogelijk. De vrede kwam, en ook de enthousiaste en ondernemende Kruit en Van Kampen schoten uit de startblokken. Van Kampen werd een gewaardeerd journalist. Hij werd een professioneel reiziger, tussen Groenland aan de ene kant, het voormalig Nieuw-Guinea op het andere halfrond. Hij ging met heel veel succes vaak in die verre landen gesi tueerde boeken schrijven. Thans waren het romans voor volwassenen. Kruit op zijn beurt ging racen op het circuit van Zandvoort. Hij was erbij, in een opge voerde Balilla, tijdens de misschien zelfs eerste wedstrijden met open inschrij ving. Kop in de krant, daags erna: Kruit eerste op een haar na. Hij liet een grote nieuwe garage bouwen aan het eind van de Loet. Zijn bedrijf leverde de oplossing voor menig netelig technisch probleem. En op een dag was hij verdwenen. Hij was een hotel begonnen in Zwitserland. Als hij enigszins vervaarlijk uit een raam hing zag hij een berg. Misschien paste een berg toch meer bij hem dat een vlak, groen, drassig stuk polder. Van de latere levensjaren van de Groene zijn mij helaas geen feiten bekend. De radiateur staat lt

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 13